کد خبر: 889176 A

روز یکشنبه سوم فروردین فیلم‌های سینمایی و سریال‌های نوروزی متنوعی از شبکه‌های سیما پخش می‌شود که برخی از مهم‌ترین آنها را معرفی می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امروز (یکشنبه سوم فروردین) شبکه‌های سیما میزبان برنامه‌های مختلفی از فیلم‌های سینمایی گرفته تا مستند، برنامه‌های سرگرمی و مسابقه و سریال‌های نوروزی خواهد بود.

ساعت۱۱.۳۰ دقیقه صبح از شبکه شش (خبر) سخنرانی نوروزی مقام معظم رهبری به مناسبت فرا رسیدن سال نو و عید مبعث پیامبر اعظم (ص) به صورت زنده پخش می‌شود. یادآور می‌شود، مراسم سخنرانی نوروزی آیت‌الله خامنه‌ای که هر سال در روز اول سال نو و در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شد، امسال به دلیل توصیه‌های بهداشتی برای جلوگیری از گسترش کرونا در مشهد مقدس برگزار نشد.

به رسم هر ساله تلویزیون در نوروز برای مخاطبان خود سریال‌هایی متنوعی در نظر گرفته است. «پایتخت ۶»، «کامیون»، «دوپینگ» و «میان‌بر» چهار سریالی هستند که در ایام نوروز از آنتن شبکه‌های یک، دو، سه و پنج پخش می‌شود.

روز یکشنبه سوم فروردین، قسمت سوم سریال پایتخت ۶ ساعت ۲۲ از شبکه یک، قسمت سه سریال کامیون ساعت ۲۱ از شبکه دو و همچنین قسمت ششم سریال دوپینگ ساعت ۲۰ از شبکه سه پخش می‌شود. سریال میان‌بر هم که از مدتی پیش پخش خود را از شبکه پنج سیما آغاز کرده، ساعت ۲۳ روی آنتن می‌رود.

اما در ایام نوروز، شبکه‌های مختلف سیما فیلم‌های سینمایی یارانی و خارجی جدیدی پخش می‌کنند.

روز یکشنبه سوم فروردین از شیکه یک سیما فیلم سینمایی «آسمان هشتم» به کارگردانی حسن نجفی پخش می‌شود. این فیلم درام محصول سال ۱۳۸۹ است که محمد کاسبی، رحیم نوروزی، خالده قلی آوا، قربان مسیم اف و مهدی فقیه در آن بازی کرده اند. در خلاصه قصه این فیلم آمده است: یک خانواده باکویی برای زیارت به مشهد مقدس می‌آیند، اما در بدو ورود با مشکل مواجه می‌شوند. رحمت دانشجوی سال آخر پزشکی با این خانواده آشنا شده و این آشنایی زمینه اتفاقات و حوادث جدیدی را رقم می‌زند.

در همین روز از شبکه دوم سیما هم فیلم سینمایی «پینوکیو، عامو سردار و رئیسعلی» در ژانر کودک و نوجوان و در ساعت ۱۷ پخش می‌شود.

روز یکشنبه سوم فروردین از شبکه سوم سیما فیلم سینمایی «سرخپوست» به کارگردانی نیما جاویدی ساعت ۱۵.۴۰ پخش می‌شود. نوید محمدزاده، پریناز ایزدیار، آتیلا پسیانی، ستاره پسیانی، امیر کیوان معصومی، حبیب رضایی، مانی حقیقی، اسماعیل پوررضا، محمدرسول صفری، یدالله شادمانی، علی مردانه و مرتضی علی‌عباس بازیگران این فیلم هستند.

شبکه پنج سیما هم در این روز میزبان دو سینمایی «مرد عنکبوتی» و «وای آمپول» خواهد بود.

فیلم سینمایی «وای آمپول» به کارگردانی علیرضا محمودزاده یکشنبه ۳ فروردین ساعت ۹ صبح از شبکه پنج سیما پخش می‌شود که درباره ترس بچه‌ها از آمپول زدن است و داستان یک پسر بچه نوجوان را روایت می‌کند که علاقه زیادی هم به فوتبال دارد و در این رشته بسیار موفق است ولی با اینکه فامیلی‌اش آمپول‌چی است، از آمپول می‌ترسد و از ترس آمپول زدن غش می‌کند...

فیلم سینمایی «مرد عنکبوتی» به کارگردانی جان واتس محصول ۲۰۱۹ امریکا در ژانر حادثه‌ای است که یکشنبه ۳ فروردین ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج سیما روی آنتن می‌رود. داستان این فیلم درباره پیتر پارکر است که زیر نظر مرد آهنی به یک ایر قهرمان تبدیل شود، ولی او هنوز جوان و ناپخته است و از اینکه می‌تواند برای مردم شهرش نقش ناجی مردم و حیوانات را بازی کند، هیجان زده است.

برنامه‌های نوروزی فیلم‌های سینمایی و سریال‌هایی که روز سوم فروردین از شبکه‌های سیم فیلم‌های سینمایی در نوروز سریال‌های نوروزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر