کد خبر: 887375 A

کتاب «گیسو کمند» عنوان کتابی است از امیر محبوب در 257 صفحه است که توسط انتشارات سیب سرخ در سال 1399 به چاپ خواهد رسید.

به گزارش ایلنا، امیر محبوب، نویسنده کتاب «گیسو کمند» با بیان اینکه این کتاب افسانه‌ای، عاشقانه، حماسی و تاریخی است، عنوان کرد: ‌این کتاب ما را به یاد افسانه شاه پریان می‌اندازد. این داستان در فضای گیلان شکل می‌گیرد و باتوجه به اینکه خودم اهل این خطه سرسبز هستم تلاش کردم با نثری ساده، شخصیت افسانه‌ای برای خوانندگان به ویڙه دختران خلق کنم.

این نویسند با تاکید بر اینکه کلیت«گیسو کمند» زایده تخیل نویسنده است، گفت‌: بخشی از کتاب بر مبنای فکت‌های تاریخی، جغرافیایی و حتی اجتماعی است. در این داستان، باورهای مذهبی، افکار سیاسی، موضوعات روز اجتماعی را دست مایه نوشتن قرار داده‌ام.

محبوب به ایده شکل‌گیری و نوشتن این کتاب اشاره کرد و گفت:  این ایده زمانی در ذهنم شکل گرفت که هنگام خواب برای دخترم داستان و قصه تعریف می‌کردم  و باتوجه به علاقه‌اش به شخصیت‌های خارجی و هالیوودی، سعی کردم در این کتاب این شخصیت‌ها را بومی و ایرانی و در قالب داستان نمایش دهد.

به گفته نویسنده این داستان در مورد زندگی دختربچه‌ای به نام گیلدا با موهای بسیار بلند است که پدرش آرزو داشت او پسر بود. پدر گیلدا هنگام تجارت به ایران زمین مورد حمله راه زنان قرار می‌گیرد و تمامی اموال و ثروتش را از دست می‌دهد. بعد از این ماجرا گیلدا تصمیم می‌گیرد آداب تیراندازی با کمان را فرار بگیرد و در این بین داستان‌ها و اتفاقات شگفت‌انگیزی برایش رخ می‌دهد.

رمان «گیسو کمند» با قلم امیر محبوب در 257 صفحه توسط نشر سیب سرخ  به چاپ خواهد رسید. این رمان اولین اثری است که از این نویسنده منتشر می‌شود.

نشر سیب سرخ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر