کد خبر: 887134 A

معاون گردشگری آذربایجان شرقی خبر داد:

معاون گردشگری آذربایجان شرقی با اشاره به ممنوعیت ورود مسافران به این استان گفت: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی محدودیت اسکان در تعداد معدودی از واحدهای اقامتی ایجاد کردیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد حمزه زاده (معاون گردشگری اداره‌ کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی) درخصوص وضعیت گردشگری این استان در روزهایی که عموم جامعه با شیوع ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، گفت: بر اساس مصوبه ستاد کرونا، تمام موزه‌ها، سایت‌های تاریخی و اماکن گردشگری تا پایان تعطیلات نوروز تعطیل هستند. 

او در ادامه از ایجاد محدودیت اسکان در واحدهای اقامتی استان آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: واحدهای اقامتی که نتوانستند پروتکل‌های وزارت بهداشت را رعایت کنند به صورت خودخواسته و با همکاری اداره میراث و گردشگری استان تعطیل کردند. تعداد محدودی از هتل‌ها که می‌توانند پروتکل‌های بهداشت را رعایت کنند، باز هستند.  البته این تعداد از هتل‌ها نیز با ظرفیت حدود ۱۰ درصد فعال هستند و در واقع می‌توان گفت تمام طبقات آنها به جز ظرفیت اندکی از اتاق‌ها تعطیل هستند.

معاون گردشگری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ستاد کرونا در استان محدودیت‌های سفر به آذربایجان شرقی را اعلام کرده است، گفت: بنابر توصیه‌ها و ابلاغیه‌های انجام شده، پذیرش مسافران در استان ممنوع است و دلیل باز بودن ظرفیت اندکی از هتل‌ها آن است که تعدادی از مسافران آن‌ها از چند ماه پیش به دلیل انجام کارهای اداری یا تهیه تجهیز کارخانه‌ها در هتل‌ها اسکان یافته‌اند و نیاز است تا پایان خدمت‌رسانی‌شان در استان باقی بمانند. 

 حمزه زاده در خصوص پذیرش مسافران جدید توسط هتل‌های استان آذربایجان شرقی گفت: اگر مسافری بنابر اضطرار ناچار به سفر شود، هتل‌ها در همان ظرفیت اندکی که برای پذیرش آن‌ها وجود دارد آن مسافر را پذیرش می‌کنند. ضمن آنکه تمام مبادی ورودی استان کنترل می‌شود و ممنوعیت ورود مسافران وجود دارد. اگر به مسافری اجازه داده شود که به استان وارد شود قطعا اجازه‌های لازم برای اقامت نیز در اختیار خواهد داشت. هر یک از واحدهای اقامتی که نتواند پروتکل‌های بهداشت را رعایت کند، پلمپ خواهد شد. 

 وی با تاکید بر اینکه تمام هتل‌های استان آذربایجان شرقی مبالغ کنسل و لغو شدن اقامت‌ها را  بدون کسر هزینه به مسافران پس داده‌اند، گفت: هر مسافری که در این خصوص شکایتی داشته باشد ما پیگیر خواهیم بود. کمیته نظارت و رسیدگی به شکایات ستاد خدمات سفر در طول تعطیلات نوروز فعال است و مرکز دائمی آن در خانه حیدرزاده پاسخگویی مراجعان خواهد بود. 

 به گفته معاون گردشگری استان آذربایجان شرقی، تعداد خانه مسافرهایی که در تبریز فعال بودند، اندک است ضمن آنکه فعالیت آنها لغو شده است. در این میان کمیته نظارت در حال بررسی فعالیت واحدهای اقامتی غیرمجاز و خانه‌های استیجاری است و تاکنون چند مورد شناسایی شده است که با اخطار جمع‌آوری شدند. عموم جامعه می‌توانند با شماره‌گیری ۰۹۶۲۹ سامانه ملی رسیدگی به شکایات تماس بگیرند و موارد فعالیت غیرمجاز واحدهای اقامتی را عنوان کنند.

آذربایجان شرقی گردشگری آذربایجان شرقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر