کد خبر: 886115 A

رئیس انجمن هنرهای نمایشی مازندران:

رئیس انجمن هنرهای نمایشی مازندران با اشاره به اینکه تا این لحظه خبری از تست مثبت کرونای هنرمندان تئاتر این استان نشنیده است، گفت: در روزهای اخیر دو گروه تئاتر مازندران در شهرهای چالوس و نوشهر تئاترهایی خیابانی را درباره مسائل بهداشتی و آموزش پیشگیری از کرونا اجرا کرده‌اند.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی مازندران در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه هنرمندان تئاتر این استان خوشبختانه تاکنون دچار بیماری نشده و در سلامتی به سر می‌برند، گفت: مازندران تا قبل از آغاز تعطیلات عمومی در کشور از شرایط امنی برخوردار بود اما پس از آن با حجم گسترده‌ای از سفرهای مردمی به استان روبرو شدیم که منجر به این شد که در چند روز اخیر رشد ویروس در مازندران ناگهان دو برابر شود.

میثم زندی خاطرنشان کرد: پس از این اتفاقات شاهد حضور ناقلان بیشتری در این استان بودیم اما خوشبختانه تا این لحظه خبری از مبتلا شدن هنرمندان تئاتر به کرونا نشنیده‌ایم.

او یادآور شد: کما اینکه چند تن از هنرمندان مازندران در سه شهر استان مانند نوشهر، چالوس و محمودآباد در این روزها نمایش‌هایی خیابانی را برای آموزش مقابله با کرونا و رعایت بهداشت فردی برای پیشگیری از بیماری اجرا کرده‌اند.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی مازندران درباره فعالیت این گروه‌ها تشریح کرد: دو گروه نمایشی در روزهای اخیر در شهرهای چالوس و نوشهر پرفورمنس‌هایی را برای آموزش مردم در خیابان‌ها اجرا کرده‌اند که کارگردان یکی از آن‌ها خانم فاطمه زندی سرپرست گروه تئاتر مولانا و دیگری آقای مسلم خردمند سرپرست گروه تئاتر باران است.

زندی ادامه داد: موضوع این پرفورمنس‌ها درباره مسائل بهداشتی و آموزش پیشگیری از کرونا بوده است که در اماکن پررفت و آمدی مانند پاساژها، روبروی بیمارستان‌ها و... اجرا شده و خوشبختانه با استقبال هم رو به رو شده‌اند. با اینکه این کار ممکن است خطراتی را هم برای این هنرمندان به دنبال داشته باشد اما هنرمندان تئاتر همیشه عاشق هستند و به کارشان برای آگاهی‌بخشی به مردم ادامه می‌دهند و و فکر می‌کنم این کار، حرکت امیدبخشی بوده است.

او همچنین درباره وضعیت تئاتر مازندران در پی تعطیلات ضروری شیوع کرونا، گفت: تمام اجراهای هنرمندان تئاتر مازندران مانند سایر شهرهای کشور لغو شده است؛ گروه‌هایی بودند که تئاترشان در حال اجرا بود و مجبور به کنسل کردن باقی روزهای اجرا شدند و برخی دیگر آماده اجرا در اسفند بودند اما همگی مشمول دستورالعمل همگانی تعطیلی فعالیت‌های هنری در کشور شدند.

زندی با اشاره به ضرر و زیان گروه‌های نمایشی در پی این تعطیلات ضروری گفت: طبیعتاً هنرمندان انتظار دارند بعد از رفع بحران، دولت به فکر جبران خسارات هنرمندان تئاتر باشد. اما الان کشور شرایط دشواری را سپری می‌کند و اولویت‌ها در حوزه بهداشت و درمان متمرکز شده است. یعنی شرایط کشور به گونه‌ای است که هنرمندان تئاتر مازندران در مقطع کنونی مطالبه‌ای از دولت ندارند.

مازندران کرونا پرفورمنس تئاتر شهرستان‌ها تعطیلی تئاترها میثم زندی آموزش پیشگیری از کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر