کد خبر: 877159 A

با اعلام خواجه‌نژاد؛

مدیر روابط عمومی معاونت سیما از تغییر کنداکتور سیما به دلیل شرایطی که شیوع ویروس کرونا در کشور ایجاد کرده خبر داد.

حمید خواجه‌نژاد (مدیر روابط عمومی معاونت سیما) درباره تغییرات کنداکتوری سیما که به علت شیوع ویروس کرونا در کشور ایجاد شده، به خبرنگار ایلنا گفت: باتوجه به شرایط ایجاد شده، خارج از روال معمول، یکشنبه شب جلسه شورای فیلم را با حضور تمام مدیران شبکه‌های سیما برگزار شد. این نشست با این دستور جلسه که شبکه‌های سیما باید بلافاصله کنداکتور برنامه‌های معمول را تغییر دهند و به سمت برنامه‌های شاد، سرگرم‌کننده و طنز و به خصوص برنامه‌هایی که مخاطبان آن کودکان و نوجوانان هستند، بروند برگزار شد.

وی ادامه داد: همچنین در این نشست ماموریت ویژه‌ای هم به شبکه‌های کودک و امید داده شد که برای پر کردن اوقات فراغت و احتیاجات و نیازهایی که به دلیل تعطیلی مدارس شاهد آن هستیم، در جداول پخش خود برنامه‌های مناسب را درنظر بگیرند. البته از همان صبح دوشنبه شبکه‌های یک و دو تغییرات لازم را در برنامه‌هایشان ایجاد کرده و مابقی شبکه‌ها هم به تدریج این تغییر را در برنامه‌هایشان انجام دادند. همانطور که در خبر امروز هم اعلام شد، اکنون سه سریال طنز روی آنتن شبکه‌های دو و سه داریم و شبکه یک هم دقایقی پیش سریال طنز خود را اعلام کرد که از امشب پخش خود را آغاز می‌کند.

مدیر روابط عمومی معاونت سیما در ادامه اظهار داشت: در جلسه صبح امروز شورای فیلم که مجددا تشکیل شد تا این موضوعات پیگیری شود؛ با دستور معاون سیما مقرر شد که تمامی شبکه‌های سیما تا عید نوروز جدول پخش برنامه‌های خود را با هدفگذاری برنامه‌های شاد و سرگرم‌کننده تغییر دهند.

وی درباره دلیل این اتفاق توضیح داد: این موضوع به دلیل نیاز مردم با توجه به ماندن در خانه و حضور کمتر در سطح جامعه است. استرس و نگرانی‌هایی که بنا به گفته متخصصان نظام سلامت کشور بیش از حد بوده و نیاز است که ما آرامش روانی را برای مردم فراهم کنیم و فضا را تغییر دهیم تا زمانی که همگی شرایط سختی را تجربه می‌کنیم، بتوانیم به خوبی این شرایط را بگذرانیم و کرونا را هم شکست دهیم. بنابراین شبکه‌ها تغییرات برنامه‌هایشان تا عید نوروز را اعلام می‌کنند که سریعا عملیاتی می‌شود.

خواجه‌نژاد در پایان اظهار داشت: فقط تا آخر این هفته 70 فیلم سینمایی از شبکه‌های سیما پخش می‌شود. همچنین ما به تدریج فیلم‌های هفته‌های آتی را که به تدریج شبکه‌ها برای شورای فیلم ارسال کرده‌اند، در اختیار رسانه‌ها قرار خواهیم داد.

از امشب سریال‌های «خانه به دوش» از شبکه یک، «زندگی شگفت‌انگیز» از شبکه دو، «مرد هزار چهره» از شبکه سه روی آنتن سیما می‌رود.

استرس جدول روابط عمومی کودکان و نوجوانان ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر