کد خبر: 872037 A

موزه فلسطین تجلیگاه روایت هنری نقاشان، نگارگران و خوشنویسان از «سرو بلند انقلاب» می‌شود.

به گزارش ایلنا،‌ آثار خلق‌شده در کارگاه هنری «سرو بلند انقلاب اسلامی» در موزه فلسطین به نمایش درمی‌آیند. با نمایش این آثار شاهد حضور هنرمندان حوزه‌های نقاشی، نگارگری و خوش‌نویسی از سراسر کشور خواهید بود و موزه هنرهای معاصر فلسطین جلوه‌گاه روایت هنرهای ایرانی از سردار شهید «حاج قاسم سلیمانی» می‌شود.

این نمایشگاه، حاصل کارگاه «سرو بلند انقلاب اسلامی» است که در روزهای ۱۷ و ۱۸ بهمن ۱۳۹۸، در دانشگاه هنرهای اسلامی‌ـ‌ایرانی استاد فرشچیان برگزار شد.

در این کارگاه، شصت هنرمند از سراسر نقاط کشور که بعضی از آنها از چهره‌های شاخص هنری در نقاشی، نگارگری و خوش‌نویسی به شمار می‌روند، با خلق ۲۴ اثر نقاشی، ۱۷ اثر نگارگری و ۱۰ اثر خوش‌نویسی، یادواره و سوگ‌نگاره هنر ایران را به مناسبت چهلمین روز عروج سردار دل‌ها و سید شهیدان مقاومت اسلامی، خلق و اجرا کردند.

آثار این کارگاه، عصر روز شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸، با حضور بزرگان هنر و فرهنگ کشورمان پس از آیینی ویژه در مؤسسه فرهنگی‌هنری صبا، در موزه فلسطین رونمایی می‌شود.

همزمان با نمایشگاه، نشست نقد و بررسی آثار با حضور هنرمندان خالق اثر و نیز حبیب‌الله صادقی، دبیر بخش نقاشی؛ علی‌اشرف صندوق‌آبادی، دبیر بخش خوشنویسی؛ محمدعلی رجبی، دبیر بخش نگارگری؛ و آقایان حبیبی و عصمتی، دبیران اجرایی، برگزار خواهد شد.

«سرو بلند انقلاب اسلامی» اولین یادنگاره جمعی هنرمندان در بزرگداشت «سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی»، حاصل مشارکت و همکاری دانشگاه استاد فرشچیان، دانشگاه آزاد اسلامی، فرهنگستان هنر و مؤسسه فرهنگی‌هنری صبا است و تا ۱ اسفند ۱۳۹۸، میزبان عموم علاقه‌مندان و مخاطبان خواهد بود.

موزه فلسطین سردار سلیمانی «سرو بلند انقلاب»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر