کد خبر: 871930 A

نمایش «پنهان‌خانه پنج‌در» نوشته حسین کیانی، با کارگردانی آرش فلاحت‌پیشه پس از بیست سال دوباره روی صحنه رفت.

به گزارش ایلنا، شب گذشته آیین افتتاحیه نمایش «پنهان‌خانه پنج‌در» با نویسندگی حسین کیانی و کارگردانی آرش فلاحت‌پیشه در تالار مولوی با حضور جمعی از هنرمندان تئاتر و سینما برگزار شد.

فلاحت‌پیشه در این مراسم ضمن خوش‌آمدگویی به تماشاچیان گفت: 20 سال پیش، در سال 1378 این نمایش را با کارگردانی حسین کیانی برای جشنواره فجر آماده کردیم که در آن سال‌ها خوش درخشید. من در آن نمایش در مقام بازیگر ایفای نقش می‌کردم. علاقه داشتم تمام دوستانی که در آن سال نقشی در روی صحنه رفتن «پنهان‌خانه پنج‌در» داشتند، امروز در کنار ما به تماشا این نمایش می‌نشستند.

او افزود: با وجود بزرگانی چون محمود استادمحمد، حمید سمندریان، حسین کیانی و بسیاری دیگر، ساده‌انگارانه است که بخواهم عنوان کارگردان را برای خود یدک بکشم. از سوی دیگر نیز وقتی شاهد این هستیم که هر شخصی با کم‌ترین تجربه و هزینه عنوان کارگردان را برمی‌گزیند، شرم دارم که خودم را کارگردان بدانم. اما فقط این اقبال را داشتم که افرادی که نام‌شان وزنه‌ای در عرصه تئاتر است، در کنار من باشند و کمک کنند تا این کار را به سرانجام برسانیم.

فلاحت‌پیشه ضمن تاکید بر این نکته که «پنهان‌خانه پنج‌در» اولین محصول کلاس‌های بازیگری «تمرکز تا باور» است، ادامه داد: این اولین تجربه صحنه‌ای بازیگران نمایش به شکل حرفه‌ای است، اما ما در طول 2 سال گذشته تلاش کردیم تا به بهترین صورت این کار را روی صحنه ببریم. از 2 سال پیش، تنها دو نکته برای ما مهم بود، اول اینکه در شرایط بحرانی تئاتر که بسیاری تنها یک ماه را صرف تولید اثر می‌کنند، بتوانیم کار درست را انجام دهیم؛ همچنین می‌خواستیم اولین تلاش‌مان در مرکز تئاتر دانشگاهی، تالار مولوی، روی صحنه برود چون این نمایش، کاری کارگاهی و محصول تلاش هنرجویان بود.

کوشا ابراهیمی، مریم بهشتی، حمید باهوش، علیرضا رشیدی، مائده شهوازیان، سارا علاقمند، سارا فتحی و آیدا نوروزی در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند.

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از محمد امیر یار‌احمدی (دراماتورژ)، سید جواد حسینی (دستیار کارگردان و سرپرست گروه)، پریدخت عابدین‌نژاد (طراح لباس)، سینا ییلاق‌بیگی (طراح صحنه)، احسان فلاحت‌پیشه (طراح نور)، محمد اسلامی (آهنگساز و طراح صدا)، سید امین میری (طراح گریم)، امین منتظری (مدیر هنری)، مرتضی حقیقت‌بیان (مدیر اجرا)، امین محمدی (مدیر تولید)، کوثر مرادی (منشی صحنه)، شکرانه کریم (عکاس) و سعید جمشیدی‌پور (روابط عمومی).

«پنهان‌خانه پنج‌در» هر شب ساعت ۲۰ در سالن اصلی تالار مولوی به نشانی خیابان انقلاب، ابتدای خیابان شانزده آذر، شماره شانزده، جنب کلینیک دانشگاه تهران، مرکز تئاتر مولوی میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

حسین کیانی آرش فلاحت‌پیشه پنهان‌خانه پنج‌در
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر