کد خبر: 871781 A

پرهام جانفشان خبر داد؛

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان تهران با اشاره به برگزاری تورهای تهرانگردی در نوروز ۹۹ گفت: قیمت این تورها از ۷۰ تا ۱۴۰ هزار تومان است ضمن آنکه تورهای رایگان برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پرهام جانفشان (مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان تهران) با اشاره به سفرهای نوروزی و تخفیف‌هایی که واحدهای اقامتی تهران ارائه خواهند داد، گفت: واحدهای اقامتی تهران تخفیف‌هایی تا ۵۰ درصد ارائه خواهند داد. همچنین برخی از هلدینگ‌ها سفرهای ارزان‌قیمت به تهران را در برنامه‌های سفرهای نوروزی خود قرارداده‌اند که به گردشگرانی که قصد سفر به تهران را دارند، ارائه می‌کنند. استارت‌آپ‌ها نیز تخفیف‌های خوبی تا ۲۰ درصد به گردشگران ارائه می‌دهند که این تخفیف‌ها روی اتاق، غذا، بلیت و... اعمال می‌شود.

او ادامه داد: تهران در نوروز می‌تواند مقصد گردشگری باشد و در این میان با تعاملاتی که با ستاد گردشگری شهرداری داشتیم، بیش از ۴۰ نوروزگاه در نقاط مختلف تهران در نظر گرفته شده است که تعداد آن‌ها دو برابر سال گذشته است. همچنین بسته‌های متنوع گردشگری ارائه خواهد شد.

جانفشان با اعلام خبر تشکیل جامعه حرفه‌ای هتلداران تهران و جامعه حرفه‌ای مجتمع‌های بین راهی گفت: قصد داریم جامعه‌های حرفه‌ای تمام بخش‌های فعال در حوزه گردشگری را تشکیل دهیم و برخی از اختیارات را بر اساس قانون به این جامعه‌ حرفه‌ای واگذار خواهیم کرد. در این راستا تشکیل جامعه حرفه‌ای خانه‌های سنتی نیز در دستور کار قرار دارد و صنف آژانس‌داران نیز در حال تغییر اساسنامه هستند. امید است با کمک بخش خصوصی بتوانیم منابع لازم برای تبلیغات در صداوسیما را فراهم کنیم.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان تهران با اشاره به آنکه نظارت‌های لازم درخصوص دفاتر خدمات مسافرتی فعال در تهران را همیشه اعمال می‌کنند، تصریح کرد: این بدان معنا نیست که به صورت تمام و کمال این نظارت انجام می‌شود چراکه ممکن است خطا نیز صورت گیرد اما مهم آن است که با خطاها برخورد قانونی شود. شکایت‌ها را به صورت مستمر بررسی کنیم. در تهران حدود ۲۱۰۰ شرکت مسافرتی داریم که عمدتا توسط انجمن‌های خودشان و کارشناسان اداره کل میراث و گردشگری تهران، توام باهم نظارت می‌شود. بخشی از عوامل خصوصی نیز همراه گروه نظارتی هستند.

او درخصوص بیشترین شکایاتی که گردشگران از دفاتر خدمات مسافرتی دارند، گفت: عمدتا شکایت‌ها درخصوص اخذ ویزا و تضمین‌هایی است که آژانس‌داران در تبلیغاتشان می‌دهند. بخشنامه‌ای ابلاغ کردیم که دیگر چنین تضمین‌هایی ارائه نشود چراکه صدور یا عدم صدور ویزا فقط در دست سفارتخانه کشورهای مقیم در تهران است و آژانس‌های مسافرتی نقشی در این میان ندارند و نمی‌توانند تضمین کنند. در این خصوص حدود ۱۸ آژانس تعلیق شده‌اند.

جانفشان همچنین درخصوص آژانس‌هایی که در حوزه رجیستری موبایل فعال بودند و با استفاده از کد ملی مسافران درصدد وارد کردن و رجیستری موبایل‌های خارجی برمی‌آمدند، گفت: معتقد هستیم آژانس‌‌ها نباید در حوزه‌های غیرتخصصی ورود کنند. پیگیر تمام این موارد هستیم.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان تهران همچنین از نقشه‌ای جدید از جاذبه‌های گردشگری تهران خبر داد که رونمایی ‌شده است و خاطرنشان کرد: این نقشه به دو زبان فارسی و انگلیسی است و گردشگران نوروزی تهران می‌توانند با استفاده از این نقشه، تهران را با تمام جاذبه‌های آن ببینند. کتاب تهران از نگاه گردشگری نیز یکی دیگر از فعالیت‌هایی است که در حوزه گردشگری انجام داده‌ایم. همچنین کتاب بازار تهران را منتشر کرده‌ایم.

او در ادامه به تورهای نوروزی تهرانگردی اشاره کرد و گفت: تاکید ما برآن است که حمل و نقل گردشگری باید مختص خود آن باشد. همه شهرهای گردشگری دنیا دارای آیین‌نامه‌های خاص برای حمل و نقل گردشگری هستند. این درحالی است که در ایران چنین آیین نامه‌ای نداریم. پلیس معذورات قانونی دارد و ما سعی‌مان برآن است تا بتوانیم آیین نامه‌های حمل و نقل گردشگری را برای تهران تعریف کنیم و اتوبوس‌های دو طبقه رو بازی که چندین سال است وارد شده‌است و برای تورهای تهرانگردی مورد استفاده قرار می‌گرفتند و اکنون امکان تردد در سطح شهر ندارند را دوباره به سطح شهر و تهرانگردی بازگردانیم.

جانفشان همچنین درخصوص نرخ تورهای تهرانگردی گفت: قیمت این تورها در نوروز از ۷۰ تا ۱۴۰ هزار تومان است که علاوه بر گشت و بازدید،‌ ناهار هم در بسته سفر گنجانده شده است. این تورها توسط دفاتر خدمات مسافرتی ارائه می‌شوند. ضمن آنکه اداره کل میراث و گردشگری تهران نیز تورهای رایگان تهران‌گردی را در ایام نوروز برگزار می‌کند.

تهرانگردی تورهای تهرانگردی نوروز ۹۹
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر