کد خبر: 862022 A

جزئیات عملیات یگان حفاظت استان تهران:

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان تهران گفت: در عملیات اخیر یگان حفاظت این استان گنجینه ارزشمندی از آثار تاریخی کشور از هزاره اول پیش از میلاد تا دوران اسلامی کشف و ضبط شده است.

به گزارش ایلنا،‌ سرهنگ محمد جواد سیفی (فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان تهران) با بیان اینکه در روزهای اخیر در یک عملیات برنامه ریزی شده با همکاری عوامل انتظامی از محل یک گروه از  دلالان اشیای عتیقه در تهران ۴۸۸ شی کشف و ضبط  شده است، گفت بخش قابل توجه این آثار کشف شده شامل ۲۳۰ عدد سکه ساسانی، ۳۸ عدد حلقه تدفینی از جنس مفرغ از هزاره اول پیش از میلاد، ۵۳ عدد مهره فیروزه‌ای رنگ از جنس خمیر شیشه از دوران اسلامی و ۲۷ تکه از قطعات کمربند زرین از جنس طلا مربوط به دوران اسلامی است.

فرمانده یگان حفاظت استان تهران افزود: در این عملیات آثار ارزشمند تاریخی  دیگری نظیر گوشواره، انگشتر، دستبند، ظروف، خنجر، آویز گردنی و... به دست آمده است همچنین از مجموع آثار مکشوفه ۴۰ قلم شی نیز فاقد اصالت تاریخی و فرهنگی اعلام شده است.

سرهنگ سیفی گفت: با کمک هموطنان و اشراف اطلاعاتی یگان حفاظت استان و همراهی نیروی انتظامی و دستگاه قضایی، شرایط برای فعالیت و حضور  دلالان اشیای عتیقه در تهران بسیار سخت و نا امن شده است و تمام تلاش همکاران یگان حفاظت استان تهران حفظ میراث ملی کشور برای آیندگان است.

فرمانده یگان حفاظت استان تهران خاطر نشان کرد: سرعت در کارهای عملیاتی یگان حفاظت میراث فرهنگی  استان تهران به منظور جلوگیری از تخریب و یا خروج آثار تاریخی بسیار حائز اهمیت است به همین منظور از هموطنان تقاضا داریم هر رفتار مشکوک در حوزه میراث فرهنگی را به تلفن ۸۸۳۴۲۸۸۳ و ۴ اطلاع دهند.

اشیای تاریخی عتیقه جات یگان حفاظت میراث فرهنگی استان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر