کد خبر: 860578 A

فیلم سینمایی «سوم آذرشهر» به کارگردانی کامبیز صفاری و تهیه‌کنندگی محسن امیریوسفی در جشنواره بین‌المللی فیلم جاده ابریشم دوبلین پذیرفته شد.

 به گزارش ایلنا، فیلمنامه فیلم "سوم آذرشهر" بر اساس یک اتفاق واقعی و با طرح کامبیز صفاری و با همکاری ایثار ابومحبوب به نگارش درآمده و در آن به مشکلات احتمالی پیش روی مهاجرانی اشاره می‌شود که بعد از گذشت سالها به کشور خود برمی‌گردند.

 نگاه فیلم بیشتر متوجه طبقه‌ای از جامعه ایران امروزی است که کمتر به آن توجه شده، افرادی که سعی می‌کنند خلاف جریان حاکم بر قصه، به جای روی آوردن به خشونت و زد و خورد، با گفتگو و تعامل مشکل خود را حل کند اما....

طبق اعلام سایت جشنواره فیلم جاده ابریشم دوبلین SRIFF  شنبه 25 ژانویه 2020 این فیلم به نمایش درمی‌آید. در مورد خلاصه داستان این فیلم در سایت جشنواره آمده است: روژا، یک زن مهاجر، که همسر خود را در آلمان از دست داده است، برای مدیریت میراث خود به کشور خود (ایران) بازمی‌گردد، درک اینکه شوهر او فرزند دیگری از همسر سابقش داشته اوضاع او را پیچیده‌تر می‌کند.

آروشا بیگی، آتیلا پسیانی، بهناز جعفری، خسرو پسیانی، صدف عسگری، احسان امانی، رؤیا جاویدنیا ازجمله بازیگران درام اجتماعی «سوم آذرشهر» هستند. ازجمله سرمایه‌گذاران این فیلم می‌توان به امیرحسین نفر (مؤسسه فرهنگی هنری دی) اشاره کرد.

نمایش فیلم سوم آذر شهر دردوبلین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر