کد خبر: 859398 A

معاون امور استان‌های صداوسیما:

معاون امور استان‌های صداوسیما با اشاره به آنکه اکنون در آغاز کار شبکه گردشگری فقط ۳ ساعت از برنامه‌های شکبه شما به گردشگری اختصاص داده شده است، گفت: گردشگری و مسئولان آن هنوز هیچ قدمی برای این مهم برنداشته‌اند. آنها باید پیش‌قدم شوند و همکاری و سرمایه‌گذاری کنند و درصدد تولید برنامه‌های همسو با گردشگری برآیند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اوایل سال ۹۷ بود که علی اصغر مونسان (وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی) در گفتگو با رسانه‌ها از راه‌اندازی شبکه گردشگری در تلویزیون ایران خبر داد. او عنوان کرده بود: با رئیس سازمان صداوسیما تفاهم کردیم تا یک شبکه تلویزیونی گردشگری راه‌اندازی کنیم. اگر بتوانیم این طرح را عملی کنیم یک کار ماندگار اتفاق می‌افتد. کلیات موضوع مورد قبول رئیس صداوسیما (عبدالعلی علی عسکری) واقع شده، به این ترتیب که در یکی از شبکه‌های سراسری سیما، دو تا سه ساعت در روز به تبلیغ گردشگری اختصاص پیدا کند و اگر نتایج مثبتی حاصل شد و جواب داد آن شبکه به طور کلی به «شبکه گردشگر» تبدیل می‌شود.

در نهایت اواخر سال ۹۷ بود که رییس سازمان صداوسیما این مأموریت را به شبکه شما ابلاغ کرد. هرچند قصد فعالان گردشگری داشتن شبکه‌ای اختصاصی در این حوزه بود اما در نهایت داشتن آنتی ۳ ساعته در روز از شبکه شما نسیب گردشگری شد. درواقع می‌توان گفت این شبکه نه تنها ماهیت گردشگری ندارد بلکه فقط ساعاتی کوتاه از برنامه‌های روزانه خود را به گردشگری اختصاص می‌دهد.

سیدفیروز فاطمی (معاون امور استان‌های صداوسیما) درخصوص چرایی این مهم به ایلنا گفت: اکنون در آغاز کار قرار داریم و فقط ۳ ساعت از برنامه‌های شکبه شما به گردشگری اختصاص داده شده است. در این میان گردشگری و مسئولان آن هنوز هیچ قدمی برای این مهم برنداشته‌اند. آنها باید پیش‌قدم شوند و همکاری و سرمایه‌گذاری کنند و درصدد تولید برنامه‌های همسو با گردشگری برآیند.

او ادامه داد: شبکه‌های کودک و نوجوان ما در یک پهنای باند در شبکه پویا پخش می‌شوند. حوزه گردشگری نیز نیازمند سرمایه‌گذاری و افزایش تولید هستند تا بتوانیم پخش داشته باشیم. وزارت میراث و گردشگری باید از شبکه گردشگری حمایت کند.

فاطمی در پاسخ به این سوال که ارگان‌ها و نهادهای مختلف که در حوزه سفر فعال هستند مدعی شده‌اند که تولیدات مختلفی در این حوزه دارند، پس چرا شبکه شما و در بخش گردشگری درصدد پخش این تولیدات برنمی‌آیند، گفت: این تولیدات کجاست؟ تاکنون به عنوان سیمای استان‌ها چیزی دریافت نکرده‌ام. باید بیایند و سرمایه‌گذاری کنند. هر برنامه‌ای که فرهنگ‌سازی و معرفی جاذبه باشد و معرفی مستقیم جای خاصی نباشد، امکان پخش آنها را خواهیم داشت.

صدا و سیما تلویزیون ایران شبکه گردشگری شبكه‌های سراسری سیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر