کد خبر: 858330 A

کانون فیلم‌نامه‌نویسان سینمای ایران در بیانیه‌ای ضمن همدردی با مردم ایران در پی سقوط هواپیمای اوکراینی، خواستار پاسخ مسئولان به پرسش‌گری‌ها و برپایی تشییع باشکوه مردمی قربانیان شد.

به گزارش ایلنا، متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

آرزو داشتیم سینما نیز چون قلم‌های ما که می‌توانند همین لحظه بر کاغذ بچرخند تا روایتگر درد باشند، همین حالا می‌توانست تصویرگر زندگی آدم‌هایی باشد که برای آن هزاران قصه نوشته بودند اما داستان زندگی‌شان تنها در 300 ثانیه به پایان رسید. آرزو داشتیم تماشای آنچه می‌نویسیم و روی پرده نقش می‌بندد، بتواند روشنگر و التیام‌بخش زخم مردمانی باشد که سال‌هایی سخت را پشت سر می‌گذارند. افسوس که سینما، هنر لحظه نیست.

آنچه امروز از ما به‌عنوان یک نهاد صنفی در قبال فاجعه‌ی سقوط پرواز شماره ۷۵۲ هواپیمایی بین‌المللی اوکراین و کشته‌شدن 167 مسافر آن برمی‌آید، تقاضای رسیدگی فوری، پاسخگویی و محاکمه‌ی عاملان اتفاق و مقصران اطلاع‌رسانی دیرهنگام به مردم ایران است و هم‌زمان، ایستادن در کنار ملتِ داغِ فرزنددیده‌ای که می‌خواهند عزای مردمی خودشان را برپا کنند و ما هم دوشادوش آن‌ها سیاه‌پوش غم‌شان هستیم. برپایی یک تشییع باشکوه و شایسته‌ی یاد مسافران جان‌باخته‌ی ایرانی این پرواز، کوچک‌ترین خواسته‌ی ما برای در کنار مردم ایستادن است.

تقاضای فیلم‌نامه‌نویسان برای تشییع باشکوه قربانیان سقوط هواپیمای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر