کد خبر: 857175 A

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق کرمان پیشنهاد کرد:

رئیس کمیسیون گردشگری و صنایع دستی اتاق کرمان گفت: پیشنهاد تبدیل شدن خانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به موزه و ثبت ملی آن توسط این کمیسیون مطرح شده است که تا حصول نتیجه آن را پیگیری می‌کنیم.

به گزارش ایلنا، محمدرضا بهرامی (رئیس کمیسیون گردشگری و صنایع دستی اتاق کرمان) با بیان اینکه تشریح و به تصویر کشیدن همه اقدامات سپهبد سلیمانی و نیز نتایج، آثار و مستندات آنها به خصوص در عملیات‌های دفاع مقدس و همچنین حضور در سوریه، لبنان و عراق باید در این موزه جمع‌آوری شود، افزود: مقابله با اشرار و استکبار، کلیه فتوحات و همه مدال‌ها و افتخارات وی می‌تواند در این موزه به معرض نمایش گذاشته شود.

وی ادامه داد: با این اقدام می‌توان چهره ماندگار سردار دل‌ها، حاج قاسم سلیمانی را به عموم شیعیان جهان شناساند. رئیس کمیسیون گردشگری و صنایع دستی اتاق کرمان به خدمات بی‌نظیر و بیاد ماندنی سپهبد شهید قاسم سلیمانی اشاره و اظهار کرد: ملت شریف ایران پیوند ناگسستنی با رشادت‌ها، دلاوری‌ها و جانفشانی‌های حاج قاسم دارند که با برپایی موزه می‌توان این پیوند را همیشگی و تازه نگه داشت.

بهرامی تصریح کرد: حافظه تاریخی جهان هیچ‌گاه شهید سلیمانی را فراموش نخواهد کرد اما برای آیندگان باید مجموعه‌ای از اسناد تاریخی خدماتی که حاج قاسم برای دنیای بشریت انجام داد در دسترس باشد.

وی با اشاره به حضور بی‌نظیر مردم در مراسم تشییع پیکر این شهید سرافراز بیان کرد: این وداع باشکوه نشان از ارادت، دیدگاه مثبت و عشق وصف‌ناپذیر مردم به حاج قاسم داشت که تصاویر آن باید در موزه ثبت شود تا نسل‌های بعد قضاوت بهتر و منصفانه‌ای در مورد نقش ایشان در این برهه از تاریخ جهان داشته باشند.

شهید سلیمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر