کد خبر: 856816 A

آلبوم موسیقی «ابریشم خیال» به آهنگسازی هوشنگ فراهانی و آواز حمید هادی، به تهیه‌کنندگی آهنگساز این اثر منتشر و راهی بازار موسیقی شد.

به گزارش ایلنا، آلبوم موسیقی «ابریشم خیال» به آهنگسازی هوشنگ فراهانی و آواز حمید هادی، به تهیه‌کنندگی آهنگساز این اثر منتشر و راهی بازار موسیقی شد.

آلبوم «ابریشم خیال» در فضایی آمیخته با الحان خراسانی دارای ۸ قطعه با عناوین «آهوی من»، «مونس دوتار و آواز»، «آرزو»، «همنوازی سه تار و تنبک»، «کویر تشنه»، «تکنوازی سنتور بر اساس ترانه بیرجندی»، «سرگشته» و «سبزه گل یار» ساخته شده و با آواز حمید هادی اجرا شده است.

 هوشنگ فراهانی (آهنگسازی، تنظیم، تار، سه تار، بم تار)، علیرضا جواهری (سنتور)، سینا جهان‌آبادی و محسن فراهانی (کمانچه)، محمد رسولی (نی)، وحید رستگاری (بربط)، حمید فراهانی (دف، تنبک)، حسن اعظم دژم (دهل)، عبدالرسول عزیزی (سرنا)، عزیز تنها (دوتار)، در این اثر به نوازندگی پرداخته‌اند و سعیده توکلی پور (شیدا توکلی)، مریم بهرمان (آرام امیری)، هاله خاورانی، محمد رسولی، علیرضا جواهری و هوشنگ فراهانی به عنوان همخوان، آوازهای گرم حمید هادی را همراهی کرده‌اند.

 ضبط کار در استودیو مدرن انجام شده که رکورد آواز برعهده صادق نوری بوده و ضبط موسیقی، ویرایش، ترکیب و پالایش صوتی را علیرضا جواهری برعهده داشته است.

 هوشنگ فراهانی نوازنده تار، سه‌تار، موزیسین و پژوهشگر موسیقیِ زاده یکم شهریورماه سال ۱۳۴۶ در فراهان است. او به شکل حرفه‌ای و تخصصی به کار موسیقی می‌پردازد و ضمن آن در زمینه ترجمه و نویسندگی نیز فعالیت می‌کند. فراهانی علاوه بر آن، تحصیلات آکادمیک خود در موسیقی را نیز با دریافت کارشناسی ارشد اتنوموزیکولوژی (موسیقی قوم‌ شناسی) از دانشگاه تهران استمرار داده است.

 حمید هادی متولد سال ۱۳۵۳ در قاین (خراسان جنوبی) است. آواز در خانواده وی موروثی بوده و در محضر آقایان محمدرضا شجریان (مراحل مختلف کارگاه آواز ایرانی)، حمیدرضا نوربخش (صداسازی و فراگیری شیوه‌های مختلف آوازی و ردیف دستگاهی)، غلامعلی پورعطایی (دوتار و مقام‌های آوازی خراسان) به تحصیل هنر پرداخته است.

 علاقمندان می‌توانند این اثر را به‌صورت دیجیتال و آنلاین از رسانه‌های مجازِ موسیقی یا نسخه فیزیکی و اورجینال آن را از مراکز معتبر فروش در بازار موسیقی تهیه کنند.

موسیقی ارشاد خانه موسیقی دفتر موسیقی موسیقی نواحی آلبوم موسیقی «ابریشم خیال» منتشر شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر