کد خبر: 856394 A

در پی تهدید ترامپ به حمله به مکان‌های فرهنگی ایران؛

در پی تهدید اماکن فرهنگی ایران توسط ترامپ، رییس ایکوموس ایران خواستار نشان دادن واکنش توسط رییس و اعضای کمیته‌های ملی ایکوموس جهانی شد.

به گزارش ایلنا، مهدی حجت (رئیس کمیتۀ ملی ایکوموس ایران) در پی تهدید ترامپ در خصوص حمله به اماکن فرهنگی درخواستی به رییس و اعضای کمیته‌های ملی ایکوموس جهانی(سازمان جهانی پاسداری از اماکن میراث فرهنگی جهان) فرستاد تا نسبت به اظهارات غیرقانونی ترامپ واکنش نشان دهند.

در متن این درخواست آمده است:

بسمه عزّ اسمه

رئیس محترم ایکوموس جهانی

روسای محترم کمیته‌های ملی

و همکاران گرامی

همان‌گونه که احتمالاً  مطلع هستید، اخیراً رئیس جمهور آمریکا در توییتی ایران را تهدید کرده است: ۵۲ نقطۀ ایران را نشانه گرفته‌ایم، برخی با اهمیت بسیار زیاد برای ایران و فرهنگ ایرانی، و این هدف‌ها، و خود ایران، به سرعت و به سختی مورد حمله قرار خواهند گرفت». اگرچه این تهدید آشکارا خلاف قوانین بین‌المللی و معاهدات یونسکو می‌باشد، انتشار این توییت و اصرار رئیس جمهور آمریکا بر آن در توییت‌های بعدی خود، توجه و نگرانی جهانی را برانگیخته است.

این گونه اظهارات ناگزیر پیامدهای فاجعه‌باری برای فرهنگ و میراث فرهنگی بشر در پی خواهد داشت، لذا لازم است کلیۀ افراد و نهادهای مسئول موضعی مناسب در قبال آن اتخاذ نمایند.

پیشاپیش از بذل توجه شما به این موضوع مهم قدردانی می‌نماید.

ایکوموس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر