کد خبر: 856069 A

در پی تهدیدهای ترامپ درخصوص حمله به اماکن فرهنگی ایران، کمپینی اعتراضی نسبت به این تهدید ترامپ تشکیل و نامه‌ای به سازمان ملل متحل نوشته شد.

به گزارش ایلنا،‌ درحالی که ترامپ (رییس جمهور آمریکا) در توئیتر خود تهدید به حمله به اماکن فرهنگی ایران کرد و نوشت: ایران خیلی بد در مورد حمله به مواضع ایالات متحده به عنوان انتقام از ما صحبت می‌کند او به سفارت ما حمله کرده بود و داشت برای حمله به مواضع دیگر نیز برنامه‌ریزی می‌کرد.

ترامپ ادامه داده است: این را به حساب هشدار بگذارید؛ اگر ایران به هر یک از آمریکایی‌ها یا مواضع امریکایی حمله کند، ما ۵۲ مکان ایرانی (که نماینده ۵۲ امریکایی که در ایران سالها گروگان بودند) را مورد حمله قرار خواهیم داد. برخی از آنها برای ایران بسیار رده بالا و مهم هستند و آن اهداف برای ایران و فرهنگ ایرانی بسیار مهم هستند، آن اهداف و خود ایران، به سختی و شدت هرچه تمام‌تر مورد حمله قرار خواهند گرفت. ایالات متحده تهدید دیگری را تحمل نمی‌کند.

در این میان گروهی از فعالان گردشگری و میراث فرهنگی ایران با راه‌اندازی کمپینی را برای پایان دادن به تهدید علیه میراث فرهنگی انسانی تشکیل دادند.

این کمپین؛ متنی را به دو زبان انگلیسی و فارسی خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد منتشر کرده است:

Secretary-General of the United Nations

By signing this petition ,I declare that The United States of America president's threat in attacking Iranian Cultural and Historical sites cannot be concerned as political issues and disagreements between governments and nations.

Iranian historical and cultural heritage belong to human civilization and mankind in present, past and future.

Any threats and damages to human cultural heritages by anybody in any countries equals a huge crime against the human worldwide civilization.

دبیرکل محترم سازمان ملل متحد،

با امضاب این بیانیه، اعلام می‌نمایم که تهدید رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در حمله به مراکز فرهنگی و تاریخی ایران، ارتباطی به اختلافات و اهداف سیاسی ندارد، میراث تاریخی و فرهنگی تمدن ایران، متعلق به تمدن بشری و همه انسان‌های گذشته، امروز و آینده جهان است و هر گونه آسیب به میراث بشر در هر نقطه جهان و توسط هر شخصی برابر است با جنایت علیه فرهنگ و تمدن انسانی.

سازمان ملل متحد ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر