کد خبر: 855315 A

در گردهمایی بزرگ هنرمندان مطرح شد،

گردهمایی بزرگ هنرمندان به یاد شهید قاسم سلیمانی با حضور هنرمندان حوزه‌های مختلف برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، گردهمایی بزرگ هنرمندان به یاد شهید قاسم سلیمانی با حضور هنرمندان  حوزه‌های مختلف برگزار شد.

در این مراسم، هنرمندانی همچون امیرحسین ثقفی، ناصر شفق، مومنی شریف، محمد حمزه‌ای، فرهاد توحیدی، سعید بیابانکی، کوروش زارعی، امیرحسین شفیعی، میلاد عرفان‌پور، علی روئین‌تن مجتبی حسینی، محمد الهیاری، مهدی افضلی، علی‌اکبر صفی‌پور، خیرالله تقیانی‌پور و سعید سعدی حضور داشتند.

کوروش زارعی طی سخنانی در این مراسم  با عرض تسلیت شهادت سردار قاسم سلیمانی و با خواندن قطعه‌ای ادبی گفت: شهادت سردار سلیمانی برای همه ما غیر منتظره بود و‌نه تنها دل مردم ایران بلکه  دل مردم آزادی‌خواه و دردمند دنیا را به درد آورد.

زارعی تصریح کرد: حاج قاسم برای همه مردم آزادی‌خواه دنیا بود و امروز همه آزادی‌خواهان دنیا داغدار هستند.

در ادامه مراسم، میلاد عرفان‌پور قطعه شعری را قرائت کرد و بعد نوبت همایون امیرزاده بود تا با سخنانی در رثای سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی برنامه را ادامه دهد.

امیرزاده که از دوستان و هم‌رزمان سردار سلیمانی بود، با بیان اینکه «من خیلی کوچکتر از آن هستم که ابعاد شخصیتی قاسم سلیمانی را بگویم»، گفت: قبل از والفجر ۸ من یک نوجوان ۱۴ساله بودم که حاج قاسم را دیدم. شالوده و ویژگی اصلی حاج قاسم، توسل به امام حسین و اهل بیت بود و همه رزمندگان ایشان را دوست داشتند.

او با اشاره به اینکه «محبوبیت حاج قاسم مربوط به امروز نیست» ادامه داد: حاج قاسم هرجا بود آنجا خط مقدم بود و وقتی دستوری از سوی او صادر می‌شد امکان نداشت روی زمین بماند زیرا بچه‌ها بسیار عاشق حاج قاسم بودند.

امیرزاده خاطرنشان کرد: حاج قاسم سه رکن ولایت‌پذیری، اخلاق و اخلاق را باهم داشت. در هر دوره‌ای یک اسطوره زاییده می‌شود و اسطوره زمان ما قطعا حاج قاسم سلیمانی است.

پایان‌بخش این مراسم، مرثیه‌سرایی حاج علی انسانی بود.

 

     علی انسانی    ناصر شفق
سردار سلیمانی آغاز گردهمایی بزرگ هنرمندان به یاد شهید قاسم سلیمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر