کد خبر: 853279 A

مونسان مطرح کرد:

وزیر میراث فرهنگی با اشاره به اختصاص منابع برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در سرایان عنوان کرد: در حال حاضر کویرنوردی در کشور پا گرفته و گردشگران خارجی زیادی را نیز جذب کرده که می‌تواند مزیتی برای استان باشد.

به گزارش ایلنا به نقل از وزارت میراث فرهنگی، علی‌اصغر مونسان در سفر به خراسان‌جنوبی و در حاشیه بازدید از فاز دو هتل عماد فردوس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: «همه شهرهای این استان پر از زیبایی است که برای گردشگران می‌تواند یک مزیت باشد. کمپ‌های گردشگری در کنار اکوتوریسم مورد اقبال گردشگران قرار گرفته است.»

وزیر میراث‌فرهنگی با بیان اینکه در سفر امروز به خراسان جنوبی شهر به شهر موضوعات را مورد بررسی قرار دادیم، افزود: «اعتبارات مورد نیاز برای این بخش‌ها تأمین خواهد شد.»

مونسان با اشاره به اختصاص منابع برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در سرایان، عنوان کرد: «در حال حاضر صنعت کویرنوردی در کشور پا گرفته و گردشگران خارجی زیادی را نیز جذب کرده است که می‌تواند مزیتی برای استان باشد و در سفر امروز برای ایجاد زیرساخت‌ها در این بخش قول‌هایی داده شد. اختصاص این منابع می‌تواند به تکمیل پروژه‌های گردشگری کمک کرده و تشویقی برای فعالان بخش گردشگری باشد.»

مونسان با بیان این‌که سفر به خراسان جنوبی یک تجربه متفاوت و نو است، گفت: «پذیرایی مردم خون‌گرم استان در کنار جاذبه‌های بالای گردشگری بسیار زیبا و متفاوت بود که از همه گردشگران برای سفر به این استان دعوت می‌کنم. وزارت میراث‌فرهنگی نیز تلاش می‌کند در زمینه برگزاری تورهای ویژه گردشگری خارجی به استان کمک کند.»

وزیر میراث‌فرهنگی با اشاره به اینکه در بخش صنایع‌دستی کشور در حوزه زیورآلات ورود پیدا کرده‌ایم، افزود: «در این حوزه تاکنون کارهای خوبی انجام شده و روی طلا و نقره و سنگ‌های قیمتی را همراه با هنرهای دیگر کار می‌کنیم تا ترکیب هنر با سنگ‌های قیمتی را انجام دهیم.»

او اضافه کرد: «با توجه به ظرفیت استان در حوزه صنایع‌دستی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان باید کمک کند در این حوزه نیز خراسان جنوبی ورود پیدا کند. صنایع‌دستی مورد حمایت ویژه ماست و هرجا پتانسیل آن وجود داشته باشد، ما تمام‌قد از آن پشتیبانی می‌کنیم.»

وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وزارت میراث فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر