کد خبر: 852025 A

برنامه شب دیدار با رضا قیصریه، توسط «مجله بخارا» و با همکاری «موسسه فرهنگی هنر فردا» عصر دوشنبه نهم دی ماه ساعت 17 در این موسسه برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، برنامه شب دیدار با رضا قیصریه عصر دوشنبه نهم دی ماه ساعت 17 در این موسسه به نشانی: اتوبان حقانی، نرسیده به چهارراه جهان کودک، نبش دیدار شمالی، پلاک 27 برگزار می‌شود. همچنین در این مراسم، فیلم «در ستایش ۷۷ سالگی» به کارگردانی سعید بهشتی به نمایش درخواهد آمد.

رضا قیصریه متولد 1319 و از چهره‌های پیشکسوت در عرصه معرفی ادبیات و هنر ایتالیا است. قیصریه که در رشته علوم سیاسی از دانشگاه رم فارغ‌التحصیل شده، در دوران اقامت خود در ایتالیا، اقدام به ترجمه کتاب سه قطره خون صادق هدایت به زبان ایتالیایی نمود که در سال 1979 توسط انتشارات فلترینلی به چاپ رسید.

قیصریه پس از بازگشت به ایران در سال 1358 به کار تدریس زبان و ادبیات ایتالیایی در دانشگاه تهران و دانشگاه آزاد اسلامی مشغول شد. او در سال 2001 به خاطر ترجمه و تألیف کتاب‌ها و مقالاتی درباره ادبیات، سینما و تئاتر ایتالیا، جایزه بهترین معرف فرهنگ ایتالیا در دنیا را از وزارت میراث و فعالیت‌های فرهنگی و از دستان رئیس‌جمهور وقت ایتالیا (کارلو داتزلیو چامپی) در شهر رم دریافت نمود.

قیصریه که از مهم‌ترین معرفان چهره‌های برجسته ادبیات ایتالیا چون آلبرتو موراویا، ایتالو کالوینو، لوییجی پیراندلو واستفانو بنّی به خوانندگان ایرانی است. قیصریه کتاب‌هایی نیز به قلم تحریر درآورده از جمله هفت داستان (برنده جایزه قلم زرین مجله گردون در سال 1372)، کافه نادری (انتشارات ققنوس، 1382، که به چاپ دوازدهم رسید) و در ستایش 77 سالگی که ترجمه ایتالیایی آن در کشور ایتالیا با عنوان مکالمه در تهران منتشر شد.

بخارا کافه نادری رضا قیصیریه سعید بهشتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر