کد خبر: 851856 A

هرچند فروش سینماها از لحاظ درآمد افزایش داشته است اما این افزایش نشانه‌ای مبنی بر زیاد شدن شور و هیجان مخاطبان نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نگاهی به وضعیت فروش فیلم‌ها در پاییز امسال با مدت مشابه در سال ۹۷ نشان می‌دهد در مهر ماه سال ۹۷ میزان فروش فیلم‌ها حدود ۲۱ میلیارد تومان بود اما میزان فروش فیلم‌ها در مهرماه امسال فقط به رقمی حدود ۱۴ میلیارد تومان رسید که افتی ۲۵ درصدی را نشان می‌دهد.

در آبان سال ۹۷ میزان فروش فیلم‌ها کمی بیش از ۱۵ میلیارد تومان و در آذر سال ۹۷ به ۱۸ میلیارد تومان رسید. میزان فروش فیلم‌ها در آبان و آذر امسال به ترتیب به فروشی حدود ۲۴ میلیارد و ۳۴ میلیارد تومان رسید که حدود ۲۰ درصد افزایش داشته است.

هرچند فروش سینماها از لحاظ درآمد افزایش داشته است اما این افزایش نشانه‌ای مبنی بر زیاد شدن شور و هیجان مخاطبان نیست. رئیس انجمن سینماداران در ابتدای پاییز امسال اعلام کرد اگر روند فروش فیلم‌ها مانند تابستان ادامه داشته باشد سالن‌های سینما دچار مشکلات اقتصادی شدیدی خواهند شد و تنها امیدواری مدیران سینما به اکران چند فیلم جدید در پاییز است.

اشرفی با تمام شدن فصل پاییز با اشاره به روند فروش فیلم‌ها در سه ماه گذشته، گفت: خوشبختانه نسبت به تابستان امسال و با اکران چند فیلم جدید کمی وضعیت اکران بهتر شده است اما تا نقطه مطلوب فاصله زیاد است.

وی ادامه داد: اکران فیلم‌های مطرب، چشم و گوش بسته در ماه‌های گذشته و همچنین اکران فیلم زیرنظر در روزهای گذشته کمی وضعیت را بهتر کرده است و امیدواریم در هفته‌های آینده با اکران فیلم‌هایی همچون جهان با من برقص بتواند این وضعیت بهتر از قبل بشود.

اشرفی با اشاره به اینکه شور و هیجانی که در سال‌های گذشته بین مخاطبان سینما وجود داشت امسال بخصوص از تابستان فروکش کرده است، گفت: از نگاه مخاطب وقتی مشکلات اقتصادی و سیاسی به وجود می‌آید اولین چیزی که از سبد خانوارها حذف می‌شود فرهنگ است و بزرگترین نماد بیرونی فرهنگ سینما است.

وی ادامه داد: در پاییز امسال افزایش قیمت بنزین و همچنین مشکلاتی همچون قطعی اینترنت و اعتراضات به افزایش قیمت بنزین، آلودگی هوا و همچنین مسائلی دیگر تأثیر مستقیمی روی حضور مخاطبان در سینما گذاشت و شرایط بد اجتماعی اولین تأثیر منفی و مستقیم خود را بر روی سینماها می‌گذارد.

اشرفی ادامه داد: رونق سینماها زمانی صورت می‌گیرد که شرایط اجتماعی آرام باشند و مخاطبان با آسودگی خیال به سینما بروند و کسی در وضعیت تنش به سینما نمی‌رود.

جهان با من برقص آیا سینماها در پاییز رونق گرفته‌اند مطرب، چشم و گوش بسته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر