کد خبر: 851185 A

همراهی شهرام زرگر، بهرام جلالی‌پور و آرش رادی با دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی و همچنین پیام بنیاد رادی به مناسبت دوازدهمین سالگرد درگذشت اکبر رادی دو خبر از بنیاد رادی است.

به گزارش ایلنا، در احکام جداگانه‌ای از سوی دبیر جشنواره، شهرام زرگر، بهرام جلالی‌پور و آرش رادی به عنوان اعضای گروه داوری بخش مسابقه مقالات رادی‌شناسی دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی انتخاب و معرفی شدند.

بخش مسابقه مقالات رادی‌شناسی جشنواره به صورت رقابتی برگزار می‌شود و در این دوره توجه خود را به موضوعات و عناوینی هم‌چون توجه به ارزش‌های نهاد خانواده در آثار اکبر رادی، مفهوم شهر و شهرنشینی و حقوق شهروندی در آثار استاد اکبر رادی، روایت‌شناسی در آثار استاد اکبر رادی، بررسی آثار استاد اکبر رادی از دیدگاه نقد تکوینی، ره‌یافت‌ها و الگوها در دراماتورژی آثار استاد اکبر رادی، شیوه‌های کارگردانی نمایشنامه‌های اکبر رادی، گرته‌برداری، اقتباس و برداشت آزاد از آثار استاد اکبر رادی و بررسی تطبیقی نمایشنامه‌های استاد اکبر رادی با آثار ادبیات نمایشی جهان معطوف کرده است.

پیام بنیاد رادی به مناسبت پنجم دی، سال روز درگذشت اکبر رادی

دوازده سال از نبودن آقای نمایشنامه‌نویس می‌گذرد

بنیاد اکبر رادی به مناسبت پنجم دی، سال روز درگذشت اکبر رادی پیام کوتاهی را منتشر کرد.

متن پیام به این شرح است:

«دوازده سال از نبودن آقای نمایشنامه‌نویس می‌گذرد؛ نمایشنامه‌نویسی که هم ادبیات نمایشی و تئاتر ایران را هویتمند ساخت و هم زبان پارسی را غنا بخشید. جایش را سبز می‌کنیم و یادش را در این روزگار ناشاد گرامی می‌داریم.»

دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی نیز از ۲۵ دی سال جاری به مدت چهار روز با دبیری بهزاد صدیقی و همکاری اداره کل هنرهای نمایشی، شورای اسلامی شهر تهران، فرهنگسرای سرو و اداره‌کل هنرهای نمایشی رادیو (رادیو نمایش) در تهران برگزار می‌شود.

معرفی داوران مسابقه مقالات رادی‌شناسی پیام بنیاد اکبر رادی به مناسبت پنجم دی، سال روز درگذشت استاد اکب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر