کد خبر: 848256 A

فیلم سینمایی «در دنیای تو ساعت چند است؟» با هنرمندی لیلا حاتمی و علی مصفا برای اولین بار از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

به گزارش ایلنا، شبکه چهار سیما که چند هفته‌ای است برای روزهای پایانی هفته مخاطبانش فیلم‌های سینمایی جدید را روانه آنتن پخش کرده است، این هفته نیز در روزهای پنجشنبه و جمعه دو فیلم «در دنیای تو ساعت چند است؟» و «فانونس دریایی نهنگ‌ها» را برای اولین بار روی آنتن می‌برد.

35

«در دنیای تو ساعت چند است؟» اولین ساخته بلند صفی یزدانیان در مقام کارگردان محسوب می‌شود.

در این فیلم علاوه بر لیلا حاتمی و علی مصفا تعدادی از بازیگران بومی استان گیلان نیز به ایفای نقش پرداختند. بازی زری خوشکام مادر لیلا حاتمی و همسر علی حاتمی بعد از چندین دهه حضور کمرنگ و بازی کریستف رضاعی آهنگسازی ایرانی در دو نقش از نکات جالب توجه این فیلم است.

در خلاصه فیلم آمده است: گلی بعد از بیست سال زندگی در فرانسه یک‌باره تصمیم می‌گیرد به ایران و به زادگاهش، شهر رشت سفری کند. فرهاد در رشت به استقبالش می‌رود و می‌گوید که آشنایی قدیمی است، اما گلی اصلاً او را به یاد نمی‌آورد...

فیلم «در دنیای تو ساعت چند است؟» جایزه فیپرشی جشنواره پوسان و جایزه طلایی فستیوال فیلم‌های شرقی ژنو را کسب کرده است و در دو بخش نگاه نو و هنر و تجربه سی‌و‌سومین جشنواره فیلم فجر حضور داشته است. این فیلم در بخش مسابقۀ «جلوه‌گاه شرق» سی‌و‌سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، سیمرغ بلورین و جایزۀ نقدی بهترین فیلمنامه را نیز دریافت کرده است.

«در دنیای تو ساعت چند است؟» پنجشنبه ۲۸ آذرماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهارسیما پخش می‌شود.

فیلم سینمایی «فانونس دریایی نهنگ‌ها» ساخته جراردو الیوارز محصول ۲۰۱۶ اسپانیا و آرژانتین است. این فیلم جمعه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

خلاصه فیلم: بتو مرد جوانی‌ست که عاشق اورکاها یا نهنگ‌های قاتل است. او پس از، از دست دادن خانواده‌اش در یک تصادف به کلبه‌ای در کنار ساحلی در آرژانتین می‌رود که در آن اورکاها فراوان‌اند. البته از طرف محیط زیست نزدیک شدن به نگهنگ‌ها ممنوع است و مسئولین تلاش می‌کنند بتو را از این منطقه دور کنند اما موفق نمی‌شوند...

روبرتو بوباس، خواکین فریل، ماریبل وردو از جمله بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

گفتنی است، واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما هر هفته روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت ۲۰:۳۰ جدیدترین آثار سینمایی ایران و جهان را تقدیم علاقه‌مندان به هنر هفتم می‌کند.

اسپانیا ایران و جهان جشنواره فیلم فجر خانواده لیلا حاتمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر