کد خبر: 847841 A

نخستین کنسرت تلفیقی گروه «پایکوب» 24 و 25 آذرماه در دو سانس روی صحنه رفت تا در اجرایی که «شبی برای غم‌کُشی» نامگذاری شده بود، دوستداران این سبک از موسیقی و تجربه جدیدی در فضای کنسرت را شاهد باشند.

به گزارش ایلنا، کورش مهربان خواننده گروه «پایکوب» با قطعه «پرسون پرسون» روی صحنه آمد و پس از اتمام این قطعه رو به حضار گفت: «خوشحالیم که امشب میزبان شما هستیم و قرار است برای ساعاتی از همه غم و اندوه دنیا فاصله بگیریم و لحظات خوشایندی را با هم تجربه کنیم.»

اجرای قطعاتی از نخستین آلبوم رسمی گروه «پایکوب» بخش‌های دیگر این برنامه را تشکیل می‌داد و قطعاتی چون«دوش»، «تو را من دوست می‌دارم» و «رخساره» مورد توجه دوستداران موسیقی حاضر در سالن قرار گرفت و به درخواست حضار قطعه «رعنا» دوبار پی‌در‌پی اجرا شد.

مهربان در بخشی از صحبت‌هایش گفت: «موسیقی درایران در دوره‌های مختلف با اتفاقات و رفتارهای اجتماعی مختلفی روبرو شده است. این هنر کماکان با فاصله زیاد هنوز هم پرطرفدارترین هنر در بین مردم است و همه ساعات زیادی از زندگی خود را با آن می‌گذرانند. موسیقی شاد با کلام فاخر و محتوای عاشقانه سال‌های زیادی در ایران یکه‌تازی کرده و استقبال از آن در دوره‌های مختلف نشانگر توانایی این سبک در ارتباط  گرفتن با این سبک و سیاق شده است.»

این خواننده موسیقی تلفیقی در ادامه به معرفی مهمانان حاضر در سالن پرداخت و در ابتدا محمدرضا چراغعلی (موسیقی‌دان و آهنگساز) را به همه معرفی کرد که نقش عمده‌ای در تولید آثار گروه «پایکوب» داشته است.

محمد نوازی، محمد قدس، علی پارسا، حسین فاطمی، غلامرضا صنعتگر، امید صباغ‌نو، امیر غفارمنش، پیام قربانی، امیر کاظمی، مهسا ایرانیان، فرشید فهیم، و اعضای تیم فوتبال حامی هنرمندان (که امسال در مسابقات جام جهانی هنرمندان چهارم شدند) ازجمله چهره‌های حاضر در سالن بودند.

امین قیاسی، فرید الهی، بهزاد اشعاری، فروغ فضلی، مهرنام رستگاری، علیرضا مصدقی و آراد یادگارفرد اعضای ارکستر گروه «پایکوب» بودند که رهبری ارکستر را سینا ذکایی به عهده داشت.

در انتهای این کنسرت در هر دو شب، مراسم رونمایی از نخستین آلبوم «پایکوب» با حضور دوستداران موسیقی و مهمانان برنامه انجام شد و این آلبوم در دسترس علاقمندان قرار گرفت.

موسیقی پاپ وزارت ارشاد رونمایی دفتر موسیقی موسیقی تلفیقی گروه موسیقی پایکوب رونمایی از یک آلبوم و شبی برای غم کُشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر