کد خبر: 847012 A

با همکاری کانون کارگردانان پیشگامان سینمای آریا؛

در پی توصیه کانون کارگردانان به سینماگران مبنی بر ارائه کپی فیلم‌های جدید تنها به صورت «DCP»، لابراتوار «پیشگامان سینمای آریا» آمادگی خود را برای ارائه مجانی DCP‌های بازبینی اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، کانون کارگردانان سینمای ایران پیش‌تر با انتشار متنی به تمامی سینماگران توصیه کرد برای حفظ امنیت فیلم‌ها و جلوگیری از سوءتفاهم از دادن هر گونه نسخه DVD یا اشکال دیگر که به راحتی امکان تکثیر دارد، به دفتر جشنواره و شورای پروانه نمایش خودداری کنند.

هومان شیدرنگ (مدیر اجرایی لابراتوار پیشگامان سینمای آریا) در این باره گفت: برای حفظ امنیت فیلم‌ها و جلوگیری از قاچاق و اقدام درست کانون کارگردانان سینمای ایران برای احترام به سینماگران، لابراتوار پیشگامان سینمایی آریا از این پس کلیه DCP‌های بازبینی با کد رمزدار را به صورت رایگان تولید خواهد کرد و هیچ هزینه‌ای از صاحبان فیلم‌ها برای DCPهای بازبینی مربوط به سازمان سینمایی و دفتر جشنواره دریافت نخواهد داشت.

شیدرنگ در پایان افزود: ارائه نسخه DCP بازبینی اقدامی به‌جا در جهت حرفه‌ای شدن سینماست و امیدواریم این حرکت پیشگامان سینمای آریا در دستورالعمل تمام سینماگران قرار گیرد.

هزینه هر دی‌سی‌پی حدود 4 میلیون تومان است.

دی‌سی‌پی فیلم‌های جشنواره رایگان شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر