کد خبر: 846519 A

مونسان خبر داد؛

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: در سال آینده چند پرونده مشترک در حوزه میراث ناملموس را با کشورهای مختلف به نتیجه نهایی می‌رسانیم.

به‌گزارش ایلنا، علی‌اصغر مونسان (وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی) در حاشیه افتتاح نمایشگاه هفته پژوهش در محل موزه ملی ایران گفت: با تلاش‌های صورت گرفته، مهارت‌های ساختن و نواختن دوتار به نام ایران ثبت جهانی شد که با توجه به ظرفیت‌هایی که در ایران وجود دارد، سال آینده در حوزه میراث ناملموس خبرهای خوشی را خواهیم داشت و چند پرونده را با مشارکت کشورهای مختلف به نتیجه نهایی خواهیم رساند.

او افزود: ثبت مشترک پرونده‌های میراث ناملموس علاوه بر این‌که باعث قرابت بیشتر ایران با کشورهای مختلف خواهد شد، نشان‌دهنده حوزه نفوذ ایران است از این رو برنامه‌های بسیار خوبی را برای تهیه پرونده‌های مشترک در حوزه میراث ناملموس داریم.

مونسان اضافه کرد: با حداکثر توان و حداکثر سهمیه‌ای که داریم به‌دنبال ثبت جهانی پرونده‌های میراث ناملموس هستیم و یکی از موضوعاتی که در این میان به‌طور جدی دنبال می‌کنیم تهیه پرونده‌ها به صورت مشترک است.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در ادامه صحبت‌های خود گفت: اهمیت حوزه میراث‌فرهنگی ناملموس کمتر از حوزه ملموس نیست از این رو به‌دنبال ثبت جهانی آثار حوزه میراث ناملموس به‌صورت مشترک هستیم.

هفته پژوهش میراث ناملموس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر