کد خبر: 844956 A

سیدقاسم موسوی قهار (مداح و ذاکر اهل بیت) که روز گذشته از دنیا رفت، صبح امروز در حرم عبدالعظیم حسنی(ع) به خاک سپرده شد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، مراسم تشییع سیدقاسم موسوی قهار، مداح و ذاکر اهل بیت، صبح امروز (سه‌شنبه 19 آذر)  با حضور جمع زیادی از مداحان و علاقمندان وی از خانه مداحان تهران برگزار شد.

حسن سلطانی که اجرای این مراسم را برعهده داشت، در ابتدای برنامه گفت: موسوی قهار عاشق اهل بیت(ع) بود و تلخ‌ترین لحظه برای او زمانی بود که صدایش برای مداحی اهل بیت(ع) و خواندن دعا می‌گرفت.

وی ادامه داد: خودش تعریف کرد؛ یک روز که برای مداحی صدایش گرفته بود در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) دعا می‌کرد و از خدا می‌خواست که صدایش باز شود، ناگهان مستعمی او را می‌بیند و برای او دعا می‌کند و کم کم صدای موسوی قهار باز می‌شود.

در ادامه، برادرزاده موسوی قهار با تشکر از حاضران در مراسم گفت: همه ما قرار است روزی شربت مرگ را بنوشیم.  خوب است زمانی که می‌رویم خودمان شاد و دیگران از رفتن ما گریان باشند. موسوی قهار همشیه دعا می‌کرد و از خدا می‌خواست که حسینی باشد و حسینی بماند و حسینی بمیرد.

وی ادامه داد: از پیگیری‌ها و الطاف مقام معظم رهبری، بیت رهبری و آیت‌الله ری‌شهری و همه کسانی که در دوران بیماری مرحوم موسوی قهار، این غلام اهل بیت(ع)، به ایشان توجه کردند، سپاسگزارم.

در این مراسم تعدادی از مداحان به مرثیه‌سرایی پرداختند و در پایان پیکر موسوی قهار بعد از تشییع برای خاکسپاری به حرم عبدالعظیم حسنی(ع) منتقل شد.

حجم ویدئو: 12.86M | زمان ویدئو: 00:01:29
موسوی قهار درگذشت مراسم تشییع پیکر موسوی قهار برگزار شد مراسم تشییع پیکر موسوی قهار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر