کد خبر: 841438 A

رمان"سه خواهر سه ملکه" روایتی زنانه از حوادثی است که بین نوامبر1501تا تابستان 1533 می‌گذرد. روایت روان و پر پیچ و خم از وقایعی در مورد سه خواهر که با داده‌هایی تاریخی درمی‌آمیزد و داستانی جذاب و گیرا را شکل می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جدیدترین رمان فیلیپا گریگوری با عنوان" سه خواهر سه ملکه" منتشر شد.

رمان مذکور روایتی زنانه از حوادثی است که بین نوامبر1501تا تابستان 1533 می‌گذرد. روایت روان و پر پیچ و خم از وقایعی در مورد سه خواهر که با داده‌هایی تاریخی درمی‌آمیزد و داستانی جذاب و گیرا را شکل می‌دهد.

داستان که بار عمده آن بر دوش شخصیت مارگارت ملکه بیوه اسکاتلند است، می‌کوشد تا روایتی درونی و کمتر دیده شده از او را ارائه دهد. با این حال بیشتر منتقدان بر این باورند که دقیقا نمی‌توان تشخیص داد که رمان مذکور روایتی تاریخی است یا داستانی است که داده‌هایی از تاریخ هم برمی‌گیرد. با این حال هرچه هست نمی‌توان از سویه‌های جدی تاریخی آن چشم پوشید. اما خود نویسنده معتقد است که آنچه نوشته یک "افسانه تخیلی" است که می‌کوشد تا با سویه‌های روان‌شناختی تصویری از شخصیت ملکه به دست دهد که در پس هیبت رسمی او مکتوم مانده است. در هر حال خواه گریگوری را تاریخ‌دان بدانیم یا قصه‌نویس، نمی‌توان از موفقیت نسبی او در بهم آمیختن این دو حوزه به نحوی که بتوان سهمی برای هر کدام قائل شد، چشم پوشید.

رمان" سه خواهر سه ملکه" در734 صفحه، با ترجمه علی‌اکبر عبدالرشیدی و توسط نشر گویا منتشر شده است.

رمان نشر گویا فیلیپا گریگوری سه خواهر سه ملکه علی اکبر عبدالرشیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر