کد خبر: 840659 A

حامد عنقا مطرح کرد؛

حامد عنقا با عنوان اینکه فیلم‌هایی مثل مهمان مامان و آثار خانوادگی دیگر که دربردارنده مفاهیم اخلاقی و کمترین خشونت بودند هم در شرایطی ساخته شدند که در جامعه دزد و اختلاسگر و بی‌اخلاقی وجود داشت، گفت: رئالسیم و واقع گرایی در آثار ممکن است باعث تزریق ناامیدی شود و صاحب اثر نباید همه چیز را گردن مخاطب بیندازد که خودش مقصر است و باید تصویر درستی ارائه دهد تا فرهنگ سازی صورت بگیرد.

به گزارش ایلنا، شب گذشته در برنامه «صحنه» رادیو تهران، پرونده‌ای در ارتباط با تغییر سبک زندگی اصیل ایرانی در آثار سینمایی و تلویزیونی در نظر گرفته شده بود که در ارتباط با آن آرش ظلی‌پور؛ مجری این برنامه با بیژن بیرنگ و حامد عنقا به گفتگو پرداخت.

بیژن بیرنگ درباره دلیل تغییر مفاهیم اخلاقی و ازبین رفتن دورهمی‌های خانوادگی و افزایش خیانت و بی‌اخلاقی در آثار گفت: جامعه ممکن است در وضعیت اسفباری به لحاظ اخلاق باشد اما صاحب اثر لازم نیست آینه جامعه باشد که باید تخیل کند و جهانی که دوست دارد را بسازد، واقعیت دنیای تلخی دارد که نباید به آن خیلی نزدیک شد.

سپس حامد عنقا نیز با عنوان اینکه فیلم‌هایی مثل مهمان مامان و آثار خانوادگی دیگر که دربردارنده مفاهیم اخلاقی و کمترین خشونت بودند هم در شرایطی ساخته شدند که در جامعه دزد و اختلاسگر و بی‌اخلاقی وجود داشت، گفت: رئالسیم و واقع گرایی در آثار ممکن است باعث تزریق ناامیدی شود و صاحب اثر نباید همه چیز را گردن مخاطب بیندازد که خودش مقصر است و باید تصویر درستی ارائه دهد تا فرهنگ سازی صورت بگیرد.

وی که در حال حاضر مشغول تولید سریال «آقازاده» برای شبکه نمایش خانگی‌ست، از روند تولید این پروژه گفت: در یکی از آلوده‌ترین مناطق تهران یعنی فرودگاه مهرآباد مشغول کار بودیم و فیلمبرداری ادامه دارد. امیدواریم بتوانیم از ابتدای زمستان یا اوایل بهمن کار را توزیع کنیم.

«آقازاده»۲۴ قسمت است. اما اگر لازم باشد، شاید یکی دو قسمت هم به آن اضافه شود.

عنقا در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا درست است که احسان علیخانی کاندیدای نقش «آقازاده» که اکنون امیر آقایی آن را بازی می‌کند بود، گفت: امیر آقایی یکی از اصلی‌ترین نقش‌های این سریال است. بله، احسان علیخانی هم یکی از کاندیدای اصلی و فراتر از کاندیدا بود. خیلی جدی با هم صحبت کرده بودیم و نزدیک به اجرا هم شده بودیم اما از آنجایی که احسان می‌خواست خیلی زودتر وارد پیش تولید «عصر جدید» بشود، این هماهنگی اتفاق نیفتاد.

او در ادامه گفت: به هرحال علیخانی در مسیر خودش اگر نگوییم بهترین، جزو یکی دو نفر اصلی و بهترین‌های حوزه خودش هست. او نه فقط به عنوان مجری بلکه مولف هم هست و من به او حق می‌دهم که درباره بازیگری حساسیت داشته باشد. چون برای این تغییر مسیر دادن باید ریسک بالایی را متحمل شود. شاید دوست نداشته باشد که بگویم اما او بسیار دوست داشت که این تجربه را با سریال «آقازاده» انجام بدهد و مفصل هم حرف زدیم؛ چندین و چند جلسه با هم داشتیم اما فکر می‌کنم بازهم درنهایت نتوانست به آن نیروی مقابله درونی‌اش غلبه کند.

جامعه زمستان سبک زندگی نمایش خانگی احسان علیخانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر