کد خبر: 840335 A

فیلمبرداری فیلم سینمایی اوج ۱۱۰ به کارگردانی سیاوش سرمدی و تهیه‌کنندگی جلیل شعبانی آغاز شد.

به گزارش ایلنا، صبح امروز (شنبه ۹ آذر ماه) با حضور  امیر سرتیپ نصیرزاده (فرمانده نیروی هوایی ارتش)، شاهین تقی خانی (معاون فرهنگی کل ارتش)، پرویز کرمی (مشاور ارتباطات و اطلاع رسانی رئیس بنیاد ملی نخبگان)، احسان محمدحسنی (مدیرعامل سازمان هنری رسانه‌ای اوج) و جمعی از فرماندهان و امرای نیروی هوایی ارتش، فیلمبرداری فیلم اوج ۱۱۰ در پایگاه هوایی شهید لشگری آغاز شد.

امیرعزیز نصیرزاده (فرمانده نیروی هوایی ارتش) با تشکر از سازندگان این فیلم گفت: ساخت این فیلم بسیار مهم و ارزشمند است زیرا شهید ستاری زیرساخت‌هایی ایجاد کرد که هنوز ما درحال استفاده از آنها هستیم. شهید ستاری روی جوانان سرمایه‌گذاری کرد و بسیاری از دانشجویانی که شهید ستاری آموزش داد، امروز در زمره  فرماندهان هستند.

 سیاوش سرمدی کارگردان فیلم نیز با اشاره به اینکه حدود سه سال برای نگارش فلیمنامه این فیلم و بعد ساخت آن کار مطالعاتی و پژوهشی کرده است، گفت: خوشحالم که امروز درباره شهید ستاری یک فیلم سینمایی می‌سازیم؛  زیرا شهید ستاری خدمات زیادی به کشور و نظام کرد و کسی بود که در خودکفایی نیرویی هوایی ارتش تلاش زیادی کرد و ما سعی کردیم که در فیلم اوج ۱۱۰  به بخشی از این تلاش‌ها بپردازیم.

سرمدی همچنین در خصوص فیلم «اوج۱۱۰» افزود: امیدوارم با همکاری‌های ارتش بتوانم این فیلم را به جشنواره فیلم فجر امسال برسانم.

 فیلم سینمایی اوج ۱۱۰ به نویسندگی و کارگردانی سیاوش سرمدی و تهیه‌کنندگی جلیل شعبانی به بخش‌هایی از زندگی شهید ستاری می‌پردازد و اولین نمایش  آن در سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر خواهد بود

در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: «سال‌های پایانی جنگ است؛ ایران درگیر کمبود تسلیحات نظامی است؛ سرتیپ ستاری بر یک پروژه مهم کار می‌کند...»

سیاوش سرمدی که پیش از این مستندهای «ادواردو»، «امام موسی صدر»، «چمران به روایت دختر جبل عامل»، «۸۰ سال مقاومت»، «داوطلب مرگ» را ساخته، ساخت اولین فیلم سینمایی داستانی خود را تجربه می‌کند.

اوج110 اوج ۱۱۰ با حضور فرمانده نیروی هوایی ارتش کلید خورد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر