کد خبر: 838275 A

محمدرضا هدایتی بخش‌هایی از سکانس‌های سریال «در چشم باد» ساخته مسعود جعفری جوزانی را در صفحه شخصی‌اش منتشر کرده است. او در این فایل تصویری تصنیف «از خون جوانا وطن» را خوانده است.

به گزارش ایلنا، محمدرضا هدایتی (بازیگر سینما و تلویزیون) که در زمینه موسیقی و خوانندگی نیز فعال است،‌ به تازگی در صفحه شخصی خود اجرای یکی از آثارش را منتشر کرده است.

محمدرضا هدایتی که در سریال «در چشم باد» ساخته مسعود جعفری جوزانی ایفای نقش کرده، در سکانس‌هایی از این اثر تلویزیونی به خواندن تصنیف «ازخون جوانان وطن» پرداخته و حال بخش‌های از آن را در صفحه اینستگرامش به اشتراک گذاشته است.

«از خون جوانان وطن» که آن را با نام‌های دیگری چون «راز دل»، «هنگام می» می‌شناسند، یکی از سروده‌های مشهور عارف قزوینی است. مضمون این تصنیف به یکی از داستان‌ها شاهنامه فردوسی اشاره دارد که طی آن از خون سیاوش لاله روییده است. این تصنیف در دوره دوم مجلس شورای ایران در تهران ساخته شده‌است.

«از خون جوانان وطن» با صدای محمدرضا هدایتی در دو فایل؛

تئاتر تلویزیون شاهنامه موسیقی موسیقی پاپ وزارت ارشاد نمایش سینما کنسرت فردوسی دفتر موسیقی عارف قزوینی «از خون جوانان وطن لاله دمیده» با صدای محمدرضا هدایتی+فیلم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر