کد خبر: 837804 A

معاون گردشگری در دیدار با رایزن فرهنگی ترکیه در تهران:

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: در سال جاری با افزایش ورود گردشگران ترکیه به ایران و تحقق رشد ۳۵ درصدی تغییرات، گامی جدی در راستای دستیابی به هدف ایجاد توازن گردشگری بین دوکشور برداشته شد.

به گزارش ایلنا، ولی تیموری (معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی) در نشست با محمت تاشکین (رایزن فرهنگی و گردشگری ترکیه در تهران) که با هدف بررسی وضعیت تبادلات گردشگری دو کشور و تقویت روابط دو طرفه تشکیل شد، گفت: در طول یک سال گذشته تعداد گردشگرانی که از ترکیه وارد ایران شدند به نسبت سال‌های قبل افزایش قابل توجهی داشته است و نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته با ۳۵ درصد رشد تغییرات مواجهه بوده است.

معاون گردشگری با اشاره به اینکه برای تقویت تعاملات گردشگری دو کشور علاوه بر ارتباط هر چه بیشتر بخش خصوصی دو کشور، نیاز به افزایش تعامل و رفت و آمدها بین مسئولین دولتی مرتبط نیز وجود دارد، افزود: از این رو برگزاری نشست مشترک گردشگری(B to B) با همکاری بخش خصوصی و دولتی طرفین تا قبل از پایان سال جاری می‌تواند فراهم کننده بستر لازم جهت تقویت ارتباطات مورد نظر باشد.  

رایزن فرهنگی ترکیه در تهران نیز نسبت به حضور فعال در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران در دهه آخر بهمن ماه سال جاری اعلام آمادگی کرد.

همچنین توافق شد نشست مشترک بخش‌های خصوصی گردشگری ایران و ترکیه در دی ماه سال جاری در شهر تهران برگزار شود.

رایزن فرهنگی و گردشگری ترکیه در تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر