کد خبر: 834980 A

مراسم چهاردهمین سالگرد درگذشت مرتضی ممیز در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

به گزارش ایلنا، مراسم چهاردهمین سالگرد درگذشت مرتضی ممیز، گرافیست، طراح و تصویرگر برجسته ایرانی جمعه ۲۴ آبان در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

مجید رجبی‌معمار (مدیرعامل خانه هنرمندان ایران) در این مراسم اظهار داشت: با نگاه به زندگی "مرتضی ممیز" پدر هنر گرافیک معاصر و مدرن ایران می‌بینیم که وی زندگی پربار و برکتی داشته است.

او افزود: با همت استاد ممیز و برخی از اساتید هنر، خانه هنرمندان ایران پایه‌گذاری شد همچنین وی رشته گرافیک را در دانشگاه ایجاد کرد تا تجربه‌هایی از هنرهای تجسمی، نقاشی و گرافیک ایران به یک دانش عینی و قابل انتقال تبدیل شود. این بزرگداشت، یک فرصت کم‌نظیر و شایسته است که نصیب جامعه هنری و خانه هنرمندان ایران می‌شود.

در ادامه ساعد مشکی افزود: آنچه استاد ممیز را از دیگران متمایز می‌کند، فعالیت گسترده ممیز در حیطه‌های گوناگون است. ممیز ۴۰۰ هزار پوستر طراحی کرده که کار بسیار بزرگی در عرصه هنر گرافیک ایران است. این روزها، نمایشگاهی از گزیده آثار مرتضی ممیز در گالری ممیز به نمایش گذاشته شده است که مجموعه متنوع از سبک‌های اجرایی از دوره‌های مختلف فعالیت ایشان است، برخی پوسترها دیده نشده و برخی کمتر دیده شده است. در این نمایشگاه مسیر کار استاد را خواهید دید از آغاز کار تا استفاده از نقوش سنتی، که امیدواریم توانسته باشیم با نمایش مجموعه کامل آثار استاد نشان دهیم که آثار ممیز چقدر متنوع وگوناگون است.

همچنین انوشیروان ممیز دیگر سخنران این مراسم، گفت: چهاردهمین سالگرد مرتضی ممیز در دو بخش برگزار می‌شود بخش نمایشگاهی و بخشی هم به هنرمند میهمان جیانپینگ‌هه طراح گرافیک از کشور آلمان اختصاص دارد.

نمایشگاه گزیده آثار استاد مرتضی ممیز تا ۵ آذر در خانه هنرمندان ایران میزبان علاقه‌مندان است.

خانه هنرمندان ایران مرتضی ممیز پدر هنر گرافیک معاصر و مدرن ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر