کد خبر: 832370 A

در اکران افتتاحیه مستند "اعتراض وارد نیست" مطرح شد:

مراسم اکران افتتاحیه مستند "اعتراض وارد نیست" با حضور عوامل و دست‌اندرکاران فیلم در موزه سینما برگزار شد.

 به گزارش ایلنا، فرناز جورابچیان یکی از دو کارگردان مستند "اعتراض وارد نیست" در مراسم اکران افتتاحیه این فیلم گفت: ما زمانی که ساخت این فیلم را شروع کردیم، آگاهی کمی داشتیم نسبت به مهاجرین افغان در ایران، با اینکه در فضای ورزشی خیلی خوب بچه‌ها را می‌شناختیم. از آنجایی که پروسه ساخت یک فیلم مستند پروسه قریبی هست در مدت زمان تحقیق و پژوهش و طی ساخت این فیلم که سه سال طول کشید، ما به شناخت دقیق‌تر و بیشتری نسبت به مهاجرین افغان رسیدیم. خیلی چیزها یاد گرفتیم. یاد گرفتیم بدون پیش داوری صدایشان را بشنویم.

محمدرضا جورابچیان، دیگر کارگردان مستند اضافه کرد: این شب استثنایی را فراموش نخواهم کرد و ممنون که حضور دارید. ممنون از بهمن کیارستمی و آرش اسحاقی که اینجا نیستند و ممنون از دیگر عوامل که امشب حضور دارند. خوشبختانه فضاهای فرهنگی ورزشی این اجازه را می‌دهند که ملت‌ها با رسوم و فرهنگ‌های مختلف در کنار هم قرار گیرند. فراموش نکنیم که زبان مشترک می‌تواند این همبستگی را فراتر ببرد و ما را به هم نزدیک‌تر کند.

 رخشان بنی اعتماد، گلی امامی، فرشته حسینی، آنا نعمتی، بیوک میرزایی، آزاده موسوی، فرحناز شریفی، غزاله سلطانی، سیامک دل زنده، علی قلی پور، حمیدرضا پژمان، ارکیده درودی، فرهاد مدیری و بهداد آوند امینی درکنار برخی چهره‌های ورزش تنیس مانند جهانبخش سوری، محمد خلیل پور، عبدالله آقایی، حسن خیلتاش، نمایندگانی از سفارت لهستان، سوئد، مدیر مدرسه سفارت آلمان در تهران و فعالان حوزه مهاجران افغان ازجمله میهمان حاضر در این اکران بودند.

"اعتراض وارد نیست" از ۱۲ آبان ماه اکران خود را در گروه سینمایی هنر و تجربه آغاز کرده است.

یاد بگیریم صدای مهاجرین را بدون پیش داوری بشنویم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر