کد خبر: 831390 A

پیام معاون هنری وزیر به جشنواره:

معاون هنری وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی با ارسال پیامی به جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، برگزاری این جشنواره را تبریک گفت.

به گزارش ایلنا، متن پیام سید مجتبی حسینی به شرح زیر است:

«کنجکاوی» کیمیای کودکان و «پرسشگری» گنج نوجوانانی است که به تجربه جهان برخاسته‌اند و مصمم‌اند که به داس دانایی، هرزه علف‌های جهل را درو کنند و جویای زیبایی‌های جهان باشند.

تئاتر، کاشف این جهان است و هفت خوانی اگر پیش روی این همّت و حمیّت باشد، به هم داستانی هنر، گریزی ندارد که جمعیت نوجوی کودک و نوجوان، دانسته و دلیر به میدان ناممکن‌ها در آمده است و در این رویارویی، «خواستن، توانستن است» را رجزوار می‌خواند و حریف می‌طلبد.

«جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان» اکنون مدرسه‌ای است که با زبان زنده تئاتر می‌آموزاند و به شیوه‌ها و شگردهای نمایشی، قهرمانان این جهان را می‌آفریند و دیو بدخوی نادانی و ناتوانی را از پا می‌افکند. این اتفاق را پس از رنج‌ها و رنجوری‌های بسیار، اول به شوق و ذوق کودکان و نوجوانان این سرزمین پایاست و دیگر، به میمنت مهربان مردمان همدان که در همسایگی با کوهسار الوند، سربلندند، قد کشیده است.

چشم آن دارم که اصحاب ارجمند تئاتر با تأکید بر جنبه‌های تعلیمی این هنر و اولویت‌بخشی به قصه‌های ایرانی و کارآمدتر کردن صحنه به شگردها و شیوه‌های نو، این جشنواره را جشن بلوغ تئاتر کودک و نوجوان قرار دهند که راه دوری نیست بدین تجربه و بدین همت و امیدوارترم از آن روی که این جشنواره، جنبشی باشد که تولیدات این حوزه در همه سال و در همه سالن‌ها رونق بیابد و تماشای تئاتر در کارنامه خانواده‌های فرزند دوست اولویت باشد.

«سید مجتبی حسینی»

بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان پیام معاون هنری وزیر به جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر