کد خبر: 831357 A

چهاردهمین قسمت برنامه «راهنمای مسافران کهکشان» با موضوع «سفر به خورشید (بخش دوم)» جمعه ۱۷ آبان ساعت ۲۲ روی آنتن شبکه ۴ می‌رود.

به گزارش ایلنا، چهاردهمین قسمت برنامه «راهنمای مسافران کهکشان» با موضوع «سفر به خورشید (بخش دوم)» جمعه ۱۷ آبان ساعت ۲۲ روی آنتن شبکه ۴ می‌رود.

اسماعیل باستانی مجری برنامه میزبان نعمت‌الله ریاضی، کیهان‌شناس است.

همچنین محمدحسین جهان‌پناه از انجمن نجوم و اخترفیزیک دانشگاه شیراز دیدن می‌کند و با موسی زمانی کارشناس نجوم مصاحبه می‌کند.

دارا تیموری‌فر در آیتم تازه‌های کهکشان، رویدادهای رصدی هفته را بررسی می‌کند که در این قسمت به بررسی گذر عطارد از مقابل خورشید می‌پردازد که در تاریخ ۲۰ آبان اتفاق می‌افتد. لازم به ذکر است که گذر قبلی سال ۹۵ بوده و گذر بعدی ۱۳ سال آینده است و در حال حاضر ساعت ۱۶:۰۵ دقیقه تماس اول و ۱ دقیقه بعد تماس دوم صورت می‌گیرد.

فرزین سوری در آیتم سفینه‌ی کاغذی به بررسی موضوع خورشید در ادبیات و سینمای علمی تخیلی می‌پردازد و به معرفی سه کتاب "سفر خورشید نو"، "خورشید خاموش است" و "طوفان خورشیدی" می‌پردازد.

"راهنمای مسافران کهکشان" به تهیه‌کنندگی مریم نیکانلو محصول گروه دانش شبکه چهار سیما است که جمعه‌ها ساعت ۲۲ از شبکه چهار پخش می‌شود.

شبکه چهار سیما بررسی گذر عطارد از مقابل خورشید در «راهنمای مسافران کهکشان»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر