کد خبر: 831172 A

معاون فرهنگی سفارت اتریش در ایران:

رییس انجمن فرهنگی اتریش در تهران در تعریفی که از ایران برای هموطنان خود خواهد داشت، اذعان داشت: به هموطنان خود در اتریش می‌گویم که ایران کشور زیبایی است و پشنهاد می‌کنم حتما به ایران سفر کنند. با مردم ایران صحبت کنند و وقتی به ایران سفر کنند و این تجربه را کسب کنند، با عقاید ایران آشنا می‌شوند و اینگونه است که آشنایی دو سویه محقق می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا،‌ الکساندر ریگر (معاون فرهنگی سفارت اتریش در ایران و رییس انجمن فرهنگی اتریش در تهران) با اشاره به آنکه بیشترین تعداد گردشگران اتریشی که به ایران می‌آیند در حوزه کوهنوردی، طبیعتگردی و البته گردشگران فرهنگی هستند،‌ گفت: البته که گردشگران و طبیعتگردان اتریشی،‌ ایران را می‌شناسند. سال‌هاست که به ایران سفر می‌کنند و ما با ایران تبادل گردشگر داریم. گردشگران اتریشی، مسائل و موضوعات زیادی درباره ایران می‌دانند اما بیشترین تعداد گردشگران اتریشی که به ایران می‌آیند در حوزه کوهنوردی و  گردشگران فرهنگی هستند.

او در پاسخ به این سئوال که باتوجه به آنکه در بیشتر مواقع طبیعتگردان و کوهنوردان اتریشی، ایران را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند، کدام بخش از طبیعتگردی ایران از قله‌های زاگرس و البرز گرفته تا صخره‌ها و آبشارها و... مورد توجه و علاقه طبیعتگران اتریشی است، اظهار کرد: سال گذشته صد و هفتاد و پنجمین سالگرد سفر یک کوهنورد اتریشی به ایران بود. این بهانه‌ای شد تا با همکاری گروهی از کوهنوردان ایرانی و اتریشی، شرایط صعود به قله دماوند را فراهم کنیم. من نیز با این گروه همراه شدم و به دماوند صعود کردیم. این تجربه بسیار جالب و دیدنی بود.

ریگر با اشاره به آنکه اتریشی‌ها به کوهنوردی بسیار علاقه‌مند هستند، تصریح کرد: از آنجا که بیشتر کوه‌های ایران از نظر تکنیکی، صعودی آسان دارند می‌توانند به عنوان یکی از نقاط مورد توجه کوهنوردان اتریش مد نظر قرار بگیرند. در این میان دماوند به عنوان نماد کوهستان‌های ایران برای ما اهمیت دارد.

معاون فرهنگی سفارت اتریش در ایران در پاسخ سئوالی مبنی بر آنکه، این روزها شاهد تصویرسازی‌های منفی رسانه‌ها از ایران در ذهن جهانیان و شکل گیری ایران هراسی در دنیا هستیم، رسانه‌های اتریش تا چه اندازه با سیاست ایران هراسی حاکم بر جو رسانه‌ای دنیا پیش می‌روند، گفت: مردم اتریش مانند همه مردم دنیا به اخبار و رسانه‌ها گوش می‌دهند. اما آنچه ما در انجمن فرهنگی اتریش در تهران انجام می‌دهیم، در حوزه فرهنگی و علمی است. افرادی که به ایران سفر می‌کنند، گردشگر هستند و برای بازدید می‌آیند. وقتی اتریشی‌ها و گردشگران به ایران سفر می‌کنند و از نزدیک با ایران آشنا می‌شوند، دید و نگاهشان درخصوص ایران تغییر می‌کند. در ایران همه مردم کار می‌کنند، درس می‌خوانند و مانند همه جای دنیا زندگی می‌کنند.

7

به اعتقاد او هرچند ایران مملو از جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری به لحاظ فرهنگ، آداب و رسوم، تاریخ و سایر ظرفیت‌های گردشگری است اما مهمترین ظرفیت‌های ایران برای حضور در میان کشورهای گردشگر پذیر و معرفی در میان گردشگران اتریشی، طبیعت و فرهنگ است. در این میان باید به محیط زیست توجه ویژه داشت.

ریگر خاطرنشان کرد: در سال ۲۰۱۵، ایران و اتریش همکاری جدیدی را با یکدیگر آغاز کردند که در سه موضوع، گردشگری، محیط زیست و حفاظت از آب است. در این رابطه، در صدد تدوین استراتژی‌هایی برآمده‌ایم که زمینه همکاری را فراهم می‌کند. در کارگروه گردشگری ایران و اتریش، تبادل تجربیات و اطلاعات صورت گرفت و نه تنها بخش دولتی، بلکه دانشگاه‌ها و بخش خصوصی نیز به این حوزه وارد شده‌اند و از نظرات آنها استقبال خواهیم کرد. توجه به گردشگری نقش عمده‌ای برای ما دارد و توجه به محیط زیست نقش کلیدی خواهد داشت. فرصت‌های جدیدی برای توسعه گردشگری ایران و اتریش تعریف خواهیم کرد.

رییس انجمن فرهنگی اتریش در تهران در تعریفی که از ایران برای هموطنان خود خواهد داشت، اذعان داشت: به هموطنان خود در اتریش می‌گویم که ایران کشور زیبایی است و پشنهاد می‌کنم حتما به ایران سفر کنند. با مردم ایران صحبت کنند و وقتی به ایران سفر کنند و این تجربه را کسب کنند، با عقاید ایران آشنا می‌شوند و اینگونه است که آشنایی دو سویه محقق می‌شود.

طبیعت‌گردی گردشگران فرهنگی کوهنوردان اتریشی سفارت اتریش در ایران الکساندر ریگر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر