کد خبر: 830910 A

کتاب «بهترین خودمان باشیم» برگزیده‌ای از درس‌گفتارهای کاربردی مجموعه‌ سلامتپاد است که با تکیه بر منابع معتبر و به‌روز علمی، با تمرکز بر فرهنگ بومی ایران، آماده شده و نشر ثالث اخیرا آن را منتشر کرده است.

به گزارش ایلنا، کتاب «بهترین خودمان باشیم» دعوتی‌ست به نگاه‌کردن به خود از چشمی دیگر. سلامتپاد به‌واسطه‌ی انتشار کتاب، می‌خواهد به آحاد شهروندان -به طور ویژه زنان- نشان دهد که چگونه با تقویت قدرت ذهن خود می‌توانند به رفتار، احساس‌ها و افکار خود تعادل ببخشند و زندگی بهتری را تجربه کنند.

به عنوان یک مجموعه‌ی مستقل و خصوصی، چشم‌انداز «سلامتپاد»، کمک به پرورش زنانی آگاه و توانمند، در عین پایبندی به ویژگی‌ها و نقش‌های طبیعی زنانه است. بر این مبنا در سال‌های گذشته، با تولید محتوای علمی، چندجانبه و تخصصی، در شبکه‌های اجتماعی، پا در این مسیر گذاشته و در تلاش است با تشویق چهره‌های اثرگذار به مشارکت در پروژه‌های آتی، دامنه‌ی فعالیت‌های خود را گسترش دهد.

در همین راستا، رویداد رونمایی کتاب «بهترین خودمان باشیم» با عنوان «خودت را بخوان» روز ۱۳ آبان ۹۸ در خانه‌ی رویداد کارمان برگزار شد. 

در این مراسم، چهره‌هایی نظیر احترام برومند، شقایق دهقان، الهه رضایی، علی جعفریه، سینا دادخواه، حسین وحدانی، شبنم رحمتی، مریم شبانی، مهسا حکمت و... حضور داشتند.

در این جلسه رونمایی مریم مشتاقی موسس و مدیر سلامت‌پاد و سرگروه هیئت مولفان کتاب «بهترین خودمان باشیم» ضمن معرفی خود، گفت: «چندسال پیش پس از سال‌ها زندگی و تحصیل در انگلستان، برای سفری کوتاه به ایران آمدیم ولی دیگر نتوانستیم برگردیم و ماندیم. درست یادم نیست چرا ماندیم اما امروز از آن تصمیم بسیار خوشحالم. بعد از چندسال فعالیت‌های مختلف، تصمیم گرفتیم «سلامت‌پاد» را با هدف توانمندسازی جسم و بعد ذهن زنان راه‌اندازی کنیم. طی یک‌سال‌ونیم گذشته که کشور در بحران‌هایی بود و خیلی‌ها ناخوش‌احوال بودند، تیم ما برای خوش‌کردن حال مردم دست به تحقیقاتی زد که نتیجه‌اش آنقدر جالب‌بود که تصمیم گرفتیم آن را به‌عنوان تجربه قدرت ذهن با مردم سهیم شویم که حاصل آن کتاب «بهترین خودمان باشیم» شد. بی‌شک همه ما با آموزش و تمرین می‌توانیم به این‌که ذهن بهتری داشته باشیم کمک کنیم و در همین راستا امیدواریم به‌زودی بتوانیم آکادمی کار و زندگی سلامت‌پاد را تأسیس کنیم.»

سپس سعیده هادی، روانشناس، مشاور و مدرس دانشگاه علامه‌طباطبایی در توصیف «بهترین خودمان باشیم» گفت: «وقتی این کتاب به من داده شد، درحالی که می‌خواستم فقط یک‌ساعت آن را تورق کنم، چهار ساعت یک‌نفس همه آن را خواندم و به‌عنوان روانشناسی که ۲۰سال است کار درمان و تدریس در این حوزه داشته‌ام از این کتاب لذت بردم چون روی نکاتی دست گذاشته که جامعه ما به آن مبتلاست. مثل یک شوک روانی عمل می‌کند و مهارت‌های زیستن را در ما قوت می‌بخشد.»

سلامت‌پاد پس از این، با آکادمی کار و زندگی در جهت توانمندسازی ذهن و روان به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

نشر ثالث
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر