کد خبر: 830798 A

معاون اعضای صندوق اعتباری هنر اعلام کرد؛

نشست اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کردستان با مدیران صندوق اعتباری هنر عصر دوشنبه 13 آبان در سالن فجر شهر سنندج برگزار شد.

به گزارش ایلنا، منصور وحیدی فر، معاون اعضای صندوق اعتباری هنر با ابراز خوشحالی از حضور در جمع هنرمندان استان کردستان گفت: مرکزیت نمی‌تواند دلیلی برای ارئه خدمات بیشتر محسوب شود، نباید از کنار مطالبات اعضا بی‌تفاوت بگذریم. طی سفرهای حمایتی، صندوق اعتباری هنر شنوای مشکلات و مطالبات هنرمندان سراسر کشور است چون هر منطقه از کشور شرایط فرهنگی و مختصات خاص خود را دارد.

وحیدی فر با اشاره به خدمات صندوق اعتباری هنر اظهار داشت: 1384 نفر در استان کردستان عضو صندوق اعتباری هنر هستند، 358 نفر از خدمات بیمه تأمین اجتماعی و 108 نفر از بیمه درمان تکمیلی برخوردار هستند. با توجه به تعداد هنرمندان فعال استان کردستان، تعداد اعضای صندوق در این استان باید افزایش یابد تا ما بتوانیم کمک‌های  بیشتری به هنرمندان کردستان ارائه دهیم.

معاون اعضای صندوق اعتباری هنر با اشاره به خدمات بیمه‌ تأمین اجتماعی به اهالی فرهنگ و هنر در سال‌های اخیر گفت: ۱۸درصد حق بیمه برای فرد اصلی براساس حداقل دستمزد سالانه مصوب شورای عالی کار، مبنای زیر پوشش قرار گرفتن اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه کشور در نظر گرفته شده است. از ۱۸ درصد مذکور، ۱۰ درصد توسط صندوق و۸ درصد توسط فرد پرداخت می‌شود.

وی افزود: بیمه تکمیلی صندوق اعتباری هنر بهترین بیمه تکمیلی صنوف در کشور است و هنرمندانی که عضو هستند همراه با افراد تحت تکفل خود می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند.

وحیدی فر در ادامه به طرح کمک مستمری اشاره کرد و گفت: در سال 97 پرداختی طرح کمک مستمری از 150 هزار تومان به 250 هزار تومان رسید.

معاون اعضای صندوق اعتباری هنر در ادامه افزود: طرح تکریم نیز که به هنرمندانی که نشان درجه یک هنری دارند، تعلق می‌گیرد به میزان 4 برابر افزایش و از 200 هزار تومان به 800 هزار تومان رسیده است.

وحیدی فر در این نشست به تسهیلات پرداختی به اعضا اشاره کرد و گفت: در 2 سال اخیر تلاش شده به مطالبات اعضای صندوق در استان‌ها بیشتر از قبل پرداخته شود و منابع پرداختی بیش از گذشته به استان‌ها اختصاص یافته است. همچنین تسهیلات کارآفرینی از نیمه سال 96 با کمک نهادهای هنری و مالی در اختیار کارآفرینان حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری قرار می‌گیرد.

زهرا حق‌شعار، مشاور مدیرعامل صندوق اعتباری هنر نیز با بیان اینکه سنندج علاوه بر شهر خلاق موسیقی می‌بایست به عنوان شهر خلاق هنر هم معرفی می‌شد، افزود: صندوق اعتباری هنر بدون هیچ تبعیضی به همه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه حائز شرایط خدمات خود را ارائه می‌دهد.

پرداخت ماهیانه 800 هزار تومان به دارندگان نشان درجه یک هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر