کد خبر: 830519 A

همزمان با روزهای فرهنگی روسیه در ایران، مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران میزبان نمایشگاه "دستبافت‌های سنتی روسیه" می‌شود.

به گزارش ایلنا، همزمان با روزهای فرهنگی روسیه در ایران، مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران از تاریخ ۱۹ تا ۲۲ آبان ماه میزبان نمایشگاه "دست بافت‌های سنتی روسیه" می‌شود.

در این نمایشگاه مجموعه‌ای از پارچه‌های توری کشور روسیه که در موزه پارچه‌های توری منطقه "وولوگدا" واقع در شمال روسیه نگهداری می‌شود، به مدت ۴ روز در تالار آبی این مجموعه در معرض دید علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

توربافی از مهمترین و قدیمی‌ترین صنایع دستی منطقه "وولوگدا" با قدمتی بیش از دویست سال است و این صنعت دارنده نشان طلا و جایزه بزرگ "اصالت هنری محصولات توری" در این کشور است. آثاری که در این نمایشگاه به نمایش در می‌آید شامل دستمال توری، شنل، تابلوهای تور و همچنین دست بافت‌های سنتی روسی است که توسط برخی از طراحان بنام هنر توری بافی طراحی شده و با نقوش گل، پرنده‌های افسانه ای و همچنین طرح هایی الهام گرفته از معماری منطقه‌ای تزئین شده است.  

روزهای فرهنگی روسیه در ایران در چارچوب توسعه روابط و همکاری ‌های فرهنگی ایران و روسیه با حضور ۵۰ هنرمند روس به میزبانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و وزارت فرهنگ فدراسیون روسیه از روز شنبه ۱۸ آبان ماه در تالار وحدت آغاز می‌شود و در طول برگزاری هفته روسیه در ایران، برنامه‌‌های مختلفی از سوی گروه‌‌های موسیقی و هنرمندان روسی در زمینه صنایع دستی، نقاشی و ... اجرا شده و محصولات روسی نیز به نمایش درخواهد آمد.

این رویداد فرهنگی با همکاری بنیاد رودکی، مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، نهادهای فرهنگی شهر قزوین و روس کنسرت روسیه برگزار می‌شود.

مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران روزهای فرهنگی روسیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر