کد خبر: 830452 A

پویا محمودیان خبر داد؛

هیئتی ۱۹ نفره از ایران به‌عنوان رکوردار شهرهای جهانی صنایع دستی، شب گذشته برای حضور در اولین همایش بین‌المللی شهرداران شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی به کشور چین سفر کردند.

به گزارش ایلنا، همایش بین‌المللی شهرداران شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی از ۱۳ تا ۱۸ آبان سال جاری در کشورهای چین و مالزی برگزار خواهد شد. این همایش اولین گردهمایی بزرگ ۳۸ شهر جهانی صنایع‌دستی دنیاست که با حضور شهرداران شهرهای جهانی برگزار می‌شود.

پویا محمودیان، معاون صنایع‌دستی وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی گفت: در این همایش  پنج شهردار از شهرهای جهانی ایران شامل شهرداران شهرهای مریوان، لاله‌جین، میبد، سیرجان و سراوان به نمایندگی از روستای کلپورگان، همچنین ۹ نفر هنرمند شاخص حوزه صنایع‌دستی از شهرهای تبریز، اصفهان، مشهد، آباده، میبد، سیرجان، مریوان، لاله‌جین و روستای کلپورگان با همراهی هیئتی چهارنفره از مسئولان معاونت صنایع دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی حضور می‌یابند.

او افزود: یکی از برنامه‌های ویژه در کشور مالزی به نمایش گذاشتن لباس سنتی زنان و مردان شهرهای جهانی است که از ایران هم لباس‌های سنتی شهرهای جهانی به نمایش گذاشته خواهد شد. همچنین دو شهردار میبد و سیرجان در همایش کشور مالزی به ارائه سخنرانی می‌پردازند.

این گروه ۱۹ نفره از ایران به عنوان رکوردار شهرهای جهانی صنایع دستی شب گذشته، عازم سفر به  کشور چین برای حضور در اولین همایش بین‌المللی شهرداران شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی هستند که از ۱۳ تا ۱۵ آبان در شهر اکسی کشور چین و از ۱۵ تا ۱۸ آبان در شهر کوچین مالزی برگزار خواهد شد.

همایش بین‌المللی شهرداران شهرهای جهانی صنایع‌دستی شهرهای جهانی صنایع‌دستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر