کد خبر: 829495 A

امیرخانی در افتتاحیه نمایشگاه بزرگان خوشنویسی:

"خط مهربانی" که گزیده‌ای بر آثار برتر خوشنویسی ایران در حوزه شکسته‌نویسی بود، روز گذشته در میان بازدید تعداد زیادی از بزرگان و چهره‌های فرهنگی هنری کشور در گالری مهرسان افتتاح شد.

به گزارش ایلنا،  گالری این مجموعه با عنوان مهرسان با نمایش آثاری از بزرگان و زنده‌یادان خوشنویسی درویش عبدالمجید طالقانی، میرزا غلامرضا اصفهانی و علی گلستانه در کنار بزرگان معاصر شکسته‌نویسی ایران محمدحسین عطارچیان، یدالله کابلی خوانساری، محمد حیدری، مجتبی ملک‌زاده و اسرافیل شیرچی کار خود را از روز گذشته آغاز کزد.

در مراسم افتتاحیه محمد جواد حق‌شناس (رییس کمیسیون فرهنگى شوراى اسلامى شهر تهران)، مهدى افضلى (مدیر عامل بنیاد رودکى)، مجید رجبى‌معمار (مدیرعامل خانه هنرمندان)، تورج فرهادى (شهردار منطقه ٦)، ابوالفضل رفیع(مدیر کل فرهنگى شهردارى تهران)، مجتبى موسوى (معاون سازمان زیباسازى شهردارى تهران)، سیدعباس سجادى (مدیر عامل بنیاد و فرهنگسراى نیاوران)، محمود شالویى (مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامى)، امیر عبدالحسنی (مدیر هنرى، پژوهشگر و مدرس هنر) در کنار هنرمندانی چون غلامحسین امیرخانی، محمود دولت‌آبادی، محمد حسین عطارچیان، ید الله کابلی خوانساری، محمد حیدری، اسرافیل شیرچى، حسین محجوبی، على شیرازى، امیر احمد فلسفی، على رستمیان، حسام الدین سراج، رسول مرادی، حسین پرنیا، سهیل محمودى، عنایت الله نظری نوری، محمد فدوی، صداقت جباری، طاهر شیخ الحکمایى، سید محمد فدوى، امیر سماواتى، الهه خاتمى، سوگل مشایخى، سیده صغرى حسینى، حسین غلامى، محمد سلمانى، على سیاه قلم، محمد بیک زاده، جواد بختیارى، غلامرضا نامى، مهران مهرنیا و مجید ملانوروزى حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم غلامحسین امیرخانی، گفت: خوشحالم از اینکه اولین نمایشگاه نگارخانه مهرسان به استادان و بزرگان هنر خوشنویسى اختصاص یافت و این رویداد نشان دهنده توجه به هنر ملى و اصیل ایران است.

وی افزود: اینکه آثار ارزشمندى از قدماى خوشنویسى از مجموعه‌هاى خصوصى به نمایش درآمده و در کنار  آن سرمایه‌هاى هنر معاصر خوشنویسى هم ارائه شده فرصت مغتنمى را براى تاریخ هنر ایران فراهم آورده است. جاى آن است که از برگزارکنندگان این رویداد که فضاى حرفه‌اى به فرهنگ و هنر اضافه کردند قدردانى کنم.

همچنین حق شناس در این مراسم گفت: خوشحالم که در جمع بزرگان و استادان هنر هستم و این نمایشگاه بسیار عالى را نظاره گر هستم. بخش خصوصى در فرهنگ و هنر از مجموعه‌هاى دولتى جلو افتاده و خدمات ارزشمندى را در این عرصه به جا گذاشته است. این حرکت پردیس فرهنگى هنرى مهرسان مى‌تواند به عنوان الگو فعالیت‌هاى هنرى معرفى شود که توانستم تمام سطوح هنر و تمام گرایش‌هاى هنرى را مد نظر قرار دهد.

این نمایشگاه از جمعه دهم آبانماه افتتاح شد و تا ۵ آذر ماه نیز ادامه خواهد داشت و  علاقه‌مندان برای دیدن آن می‌توانند از به پردیس فرهنگی هنری مهرسان واقع در میدان انقلاب، ابتدای خیابان کارگر شمالی، بعد از خیابان فرصت، پردیس فرهنگی هنری مهرسان، طبقه همکف مراجعه کنند.

29

هنر خوشنويسى
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر