کد خبر: 828563 A

مراسم نکوداشت مسعود عربشاهی روز یکشنبه 12 آبان ماه از ساعت 16 با حضور هنرمندان در سالن ایران فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، انجمن نقاشان ایران با همکاری موزه هنرهای معاصر تهران ، فرهنگستان هنر و موسسه فرهنگی هنری وپژوهشی‌صبا ، به مناسبت چهلمین روز درگذشت مسعود عربشاهی، مراسم نکوداشتی با حضور و سخنرانی هنرمندان عرصه‌های مختلف هنری را در روز 12 آبان ماه از ساعت 16 در سالن ایران فرهنگستان هنر، واقع در خیابان ولیعصر‌(عج‌) نرسیده به خیابان طالقانی، ورودی شرقی فرهنگستان هنر برگزار می‌کند.

همچنین تعدادی از آثار این هنرمند از روز 12 تا 18آبان‌ماه در گالری استاد لرزاده موسسه فرهنگی هنری و پژوهشی صبا به نمایش درمی‌آید.

مسعود عربشاهی هنرمند نقاش و مجسمه‌ساز، متولد ۱۹ شهریور ۱۳۱۴ تهران بود.وی از هنرستان هنرهای زیبای تهران(1338)وهنرکده هنرهای تزیینی فارغ‌التحصیل شد (1348). عربشاهی در عرصه تزیینات معماری نیز فعالیت داشت و در طرح‌های خود از میراث هنری خاور نزدیک باستان مایه می‌گرفت و در فعالیت‌های خلاقه خود به نقشمایه‌های تزیینی بابلی،آشوری و پارسی روی می‌آورد و در تجارب تجسمی این عناصر را در طرح‌های سه بعدی عظیم نیز با مهارت به کارمی‌گرفت. وی در روز 25 شهریور ماه 98 بر اثر عارضه قلبی ـ ریوی در تهران درگذشت.

موزه هنرهای معاصر مراسم نکوداشت انجمن نقاشان ایران مسعود عربشاهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر