کد خبر: 828458 A

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری مطرح کرد؛

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تشریح همکاری‌های انجام شده میان ایران و عمان در موضوع گردشگری از رشد قابل توجه در این صنعت به ویژه در حوزه گردشگری سلامت و درمانی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اصغر مونسان در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره نشست اخیر گردشگران ایران و عمان و کمک آن به صنعت گردشگری گفت: سیاست ارتقای گردشگری با کشورهای منطقه‌ای چندی است، در دستور کار ماست. در حال تلاش هستیم گردشگری منطقه‌ای را هم که حدود هفتاد درصد از گردشگری را شکل می‌دهد، تقویت کنیم.

وی افزود: یکی از کشورهایی که جزو بازارهای هدف ماست عمان است و از سال گذشته روادید یک‌طرفه به عمان داشتیم. گردشگری ما رشد قابل توجهی داشته است به ویژه در حوزه گردشگری سلامت و درمانی و به همین دلیل با دعوت وزیر گردشگری عمان سفری به این کشور داشتیم که در آن تسهیل گردشگری میان دو کشور مورد بررسی قرار گرفته است.

وزیر گردشگری تاکید کرد: ما توافق نامه‌ای با عمان امضا کردیم که تا سطح گردشگری دو کشور را تقویت کنیم و گردشگران خروجی ایران هم می‌توانند مقصد عمان را انتخاب کنند و طرفین هر دو کشور توافق کردند که شرایط در این زمینه تسهیل شود.

مونسان با بیان اینکه تبلیغات گردشگری یکی از موضوعات دیگر مطرح شده در این نشست بوده، ادامه داد: موضوع لغو روادید عمان برای گردشگران ایرانی مطرح شد و قرار شد عمانی‌ها در این زمینه همکاری کنند و ما خواستیم که اگر لغو روادید ممکن نیست با همکاری‌ها و جلساتی که داریم هزینه روادید را کاهش دهند.

وی افزود: مقرر شد نمایشگاه دائمی با حضور گردشگران عمانی داشته باشیم و علاقه زیادی به صنایع دستی ما وجود دارد و امیدواریم شاهد لغو روادید باشیم تا گردشگری با عمان ارتقا یابد.

گردشگری علی اصغر مونسان وزارت گردشگری میراث فرهنگی و صنایع دستی گردشگری سلامت و درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر