کد خبر: 827617 A

حامد رحیمی‌نصر:

حامد رحیمی‌نصر «اوردوز» را گروتسکی اجتماعی خواند که در اتمسفری سورئال روایت می‌شود و زوایایی پنهان از معضل اجتماعی اعتیاد را رمزگشایی می‌کند.

حامد رحیمی‌نصر (بازیگر و کارگردان سینما و تئاتر) به خبرنگار ایلنا گفت: پس از کارگردانی سه نمایش به قلم سیدجواد موسوی با نگارش و اجرای نمایشنامه «اوردوز» به دنیای پرهیاهوی ذهن خویش بازگشتم.

کارگردان نمایش پرمخاطب «علیمردان خان» ادامه داد: موقعیت‌های ویژه «اوردوز» گاهی مخاطب را تا سرحد قهقه پیش می‌برد و لختی بعد تلخی برهنه حقیقت به مثابه پتکی بر او فرود می‌آید. از همین رو، گروتسکی اجتماعی را شاهد خواهیم بود که در اتمسفری سورئال روایت می‌شود.

رحیمی‌نصر خاطرنشان کرد: شاید تجربه‌های متعدد این گونه نمایشی، گروتسک را به استایل شخصی‌ام تبدیل کرده است؛ چرا که در این لباس راحتم و کامل‌تر حرف می‌زنم.

بازیگر فیلم سینمایی «مجبوریم» رضا درمیشان با اشاره به عوامل اصلی نمایش «اوردوز» گفت: حسن اسدی به عنوان تهیه‌کننده اثر نقشی بسیار راهبردی و تاثیرگذار داشته و از ایفای نقش محسن زرآبادی هم به راحتی نمی‌توان گذشت.

رحیمی‌نصر در خصوص قصه و روایت این اثر نمایشی توضیح داد: در این نمایش فرد معتادی چگونگی «اوردوز» کردن‌اش را روایت می‌کند؛ آن‌هم در سالن تشریح اجساد.

او ادامه داد: نمایش‌ها و فیلم‌های بسیاری با موضوع اعتیاد ساخته شده که جز تعداد انگشت‌شماری، الباقی تاثیر چندانی نداشتند. اما در اوردوز زوایایی پنهان از این معضل اجتماعی رمزگشایی می‌شود.

رحیمی‌نصر خاطرنشان کرد: البته محتوای اثر به‌طور کامل توسط شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران کارشناسی فنی شده و مورد حمایت این نهاد است؛ در عین حال مخاطب با یک اثر مستقل و نه سفارشی روبه‌رو خواهد شد.

نمایش «اوردوز» به کارگردانی و نویسندگی حامد رحیمی نصر از ۱۲ آبان ۹۸ در ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۳۰ شب در سالن شماره ۱ تماشاخانه مهرگان روی صحنه خواهد رفت. محسن زرآبادی و حامد رحیمی‌نصر در این نمایش ایفای نقش می‌کنند و حسن اسدی هم تهیه‌کننده آن خواهد بود.

اعتیاد گروتسک حامد رحیمی‌نصر اوردوز نمایشی درباره اعتیاد اوردوز در سالن تشریح اجساد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر