کد خبر: 826362 A

چیدمانی از آثار ابوالفضل شاهی همراه فیلم «داستان کاشان» از شیرین کلانتری- نغمه قاسملو، با روایتگری محمدرضا حائری (معمار و محقق) در پروژه‌های آران نمایش داده می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ابوالفضل شاهی از کاشان است و در زادگاه خود به هنر پرداخته است؛ آثار او غالبا با هنرهای دستی کاشان نظیر فرش‌بافی گره می‌خورند. چیدمان «کاشان، داخلی، هنرمند» او همراه همراه فیلم «داستان کاشان» از شیرین کلانتری- نغمه قاسملو، با روایتگری محمدرضا حائری (معمار و محقق) از روز جمعه سوم آبان در پروژه‌های آران نمایش داده می‌شود.

چیدمان «کاشان، داخلی، هنرمند» سعی بر نشان دادن جوانب مختلف آثار این هنرمند دارد؛ مجموعه «مرد مرده» درکنار مجموعه عکس «فرشتگان» بخشی از این چیدمان هستند و مشخصا انتخابی هستند برای نشان دادن لایه‌های متفاوت و پنهانی از این شهر.

photo_۲۰۱۹-۱۰-۲۲_۲۲-۳۵-۲۸

«داستان کاشان» هم فیلمی در ۴۰ دقیقه با روایتگری محمدرضا حائری (معمار و محقق) است. که تهیه‌کننده آن شیرین کلانتری، فیلمبردار نغمه قاسملو، تدوین حسین راستی و صداگذاری مانی منادی‌زاده هستند و از جمعه ۳ آبان در پروژه‌های آران نمایش داده می‌شود و در روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه (۵ تا ۷ آبان)، بین ساعات ۱۶-۲۰ سر هر ساعت تکرار می‌شود.

شهر کاشان در یک دهه اخیر دچار تحول عظیمی شده و شاهد احیای خود است، آن‌گونه که ققنوس بازمی‌گردد. تا یک دهه پیش بسیاری از عمارت‌های قدیمی شهر در قهقرائی انحطاطی صرفا آواره‌هایی زشت بودند. تلاش جدی چندین شخصیت مثال‌زدنی باعث بازگشت شهر شده و تعداد نسبتا خوبی از این بناها به زیبایی و با بهره گرفتن از توان و تجربه معماران و متخصصین هنرهای تزیینی مجددا فرصت خودنمائی یافته‌اند. اثرات این تغییر در زندگی روزمره مردم و معاش آنان و وضعیت شهر مشهود است.

این فیلم به شهر و به شخصیت‌هایی که در این دگردیسی نقش داشته‌اند، می‌پردازد و لحظات بی‌تکلفی برگرفته از گفتگو با آنان را به نمایش می‌گذارد. در این اثر بار دیگر شاهد ادای عهد مردمان این سرزمین که قرن‌هاست تلاش در پاس داری و ادای احترام به میراث اصیل خود داشته‌اند، هستیم.

این چیدمان و پخش فیلم روز جمعه سوم آبان ساعت ۱۶ تا ۲۰ در محل پروژه‌های آران واقع در خیابان نوفل‌لوشاتو، کوچه لولاگر، پلاک ۵ افتتاح می‌شود و بازدید روزهای عادی همه روزه به جز روزهای شنبه بین ساعات ۱۳ تا ۱۹ خواهد بود. علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۶۶۷۰۲۲۳۳ تماس بگیرند.

چیدمان آثار ابوالفضل شاهی همراه داستان کاشان ابوالفضل شاهی داستان کاشان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر