کد خبر: 825221 A

بازیگر نمایش «تالاب هشیلان»:

افشین سلیمان‌پور معتقد است: هر کسی در این دنیا وظیفه‌ای دارد و اگر فراتر از وظیفه‌اش کاری انجام دهد گام بزرگی برای انسانیت برداشته است.

افشین سلیمان‌پور بازیگر نقش صادق در نمایش «تالاب هشیلان» در مورد شخصیت «صادق» به‌عنوان پدر خانواده در این نمایش گفت: به نظرم «صادق» مشکلات خانواده را به حداقل می‌رساند. اوج شخصیت و منش این فرد، زمانی است که در نمایش خودش را تعریف می‌کند و می‌گوید (من هرگز نذاشتم یه لقمه حروم بیاد تو زندگی‌مون)؛ چند لحظه با خودتان فکر کنید چند درصد از آدم‌ها در این زمینه موفق بوده‌اند؟ او همچنین در ادامه حرف‌هایش می‌گوید (نصف این راسته که با من شروع کردن برو ببین چه قصر و ماشینایی دارن تو فکر می‌کنی من نمی‌تونستم دزدی کنم؟) گران‌فروشی حداقل کاری بود که می‌توانست انجام دهد اما ترجیح داد شرافتمندانه زندگی کند و به همین دلیل به نظرم کار بزرگی کرده است.

سلیمان‌پور ادامه داد: بنا به اعتقادم، هر کسی در این دنیا وظیفه‌ای دارد و اگر فراتر از وظیفه‌اش کاری انجام دهد گام بزرگی برای انسانیت برداشته است؛ بنا به همان جمله که می‌گوید (من یه لقمه حروم نیاوردم تو زندگی‌مون!) صادق هم این ویژگی را دارد. زیرا به‌نظرم حفظ این روند در این وضعیت جامعه کار سختی است.

بازیگر فیلم سینمایی «چند متر مکعب عشق» درباره پایان باز زندگی شخصیت‌های داستان «تالاب هشیلان» گفت: این آدم‌ها بیش از آنکه تاثیرگذار باشند، تاثیرپذیرند. می‌بینیم که برای فردی اتفاقی رخ می‌دهد اما به دلیل برخی باورها، این مسئله هرگز مطرح نمی‌شود.

سلیمان‌پور ادامه داد: به «سالومه» دختر این خانواده ظلم بزرگی شده اما به خاطر ترس از آبرو نمی‌تواند جریان را مطرح کند در نتیجه به نظر می‌آید این خانواده تاثیرپذیر بوده و به‌خاطر ترس از حرف دیگران در برابر ظلمی که به آنان وارد شده، سکوت پیشه می‌کنند.

سلیمان‌پور با اشاره به تاثیر رسانه و هنر بر کاهش این گونه معضلات یادآور شد: من بازیگر تئاترم، اما مصلح اجتماعی نیستم و معتقدم اگر همه رسانه‌ها هم‌زمان و هم‌سو با یکدیگر، با برنامه‌ریزی شروع به از بین بردن قبح زشتی این ماجرا کنند تاثیر خوبی بر مردم و جامعه خواهند گذاشت.

او خاطرنشان کرد: در مورد این موضوع حتی آمار دقیق و کاملی هم داده نشده است. فکر کنم آمار بالایی است که ما از آن بی‌خبریم؛ اما چه کسی می‌تواند این آمار را بیان کند و از ممیزی و سانسور شدن نترسد؟

این بازیگر در پایان خاطرنشان کرد: معتقدم مردم به شکل ذاتی بنا به تفکری که با آن پرورش یافته‌اند اگر تحت ظلم قرار بگیرند و حقوق‌شان پایمال شود، سکوت اختیار می‌کنند.

سلیمان پور یادآور شد: اما یادمان باشد، تعرض الزاما انتهای ماجرا نیست؛ اگر در نمایشگاه نقاشی باشید و کنارتان بایستند و با شما حرف بزنند به حریم‌تان تجاوز کرده‌‌اند یا این شروع یک تعرض است که با صحبت در مورد آن می‌توان آن را حل و از تبعاتش جلوگیری کرد.

نمایش «تالاب هشیلان» از ۱۸ مهرماه تا ۲۴ آبان‌ماه ۱۳۹۸ هر شب بجز شنبه‌ها راس ساعت ۲۰ در تالارقشقایی تئاترشهر روی صحنه می‌رود.

تعرض تالاب هشیلان افشین سلیمان‌پور بازیگر تئاتر، مصلح اجتماعی نیست چه کسی می‌تواند آمار دقیق تعرض را بیان کند و از ممیزی نترسد؟
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر