کد خبر: 824122 A

یکی از طراحی‌های معروف لئوناردو داوینچی موسوم به "مرد ویترویوسی" با قدمتی ۵۰۰ ساله با وجود مخالفت‌های موجود، در موزه لوور به نمایش درمی‌آید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، یکی از طراحی‌های معروف لئوناردو داوینچی موسوم به "مرد ویترویوسی" که قدمتی ۵۰۰ ساله دارد با وجود آنکه سال‌ها در اتاقی دربسته و در شرایط دمایی خاصی نگهداری می‌شد و به ندرت در معرض دید عموم قرار گرفته است، در اقدامی بی‌سابقه در پاریس در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

با وجود آنکه تلاش‌های زیادی برای خارج نکردن این اثر هنری از ایتالیا انجام شد اما انتقال این اثر معروف داوینچی به موزه لوور پاریس به مناسبت پانصدمین سالمرگ لئوناردو داوینچی صورت گرفت و قرار است در معرض دید گذاشته شود.

این اثر هنری یکی از مشهورترین کارهای داوینچی است که فیگور تمام قد از معمار معروف دوران رم باستان را با مرکب بر روی کاغذ کشیده و از ظرافتی خاص و البته کاغذی شکننده برخوردار است. از این رو در جابه‌جایی این اثر  بیم آن می‌رود که دچار صدمه شود.

پیش‌تر نیز دادگاهی در ایتالیا پس از آن که سازمان غیرانتفاعی (ایتالیای ما) اعلام کرد که این اثر هنری برای انتقال به پاریس بسیار شکننده است، طرح انتقال آن را به حال تعلیق درآورد. اما روز گذشته قضات تصمیم گرفتند که براساس برنامه ریزی‌های انجام شده، اجازه دهند که این طراحی بی‌نظیر در اقدامی بی‌سابقه در معرض دید عموم در پاریس قرار بگیرد.

داوینچی موزه لوور طراحی از داوینچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر