کد خبر: 824068 A

مجری برنامه نما به نما مطرح کرد:

کیمیا گیلانی می‌گوید: برنامه نما به نما پر از هیجان است و کسی نیست بگوید، شیطنت نکن، هیجان نداشته باش و سنگین اجرا کن.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مسابقه «نما به نما» یکی از برنامه‌های شبکه آی فیلم است که به تهیه‌کنندگی مجید محمودی و با محوریت اطلاعات و حواشی مربوط به فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی، هر روز در دو نوبت ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه و ۱۷ و ۳۰ دقیقه به شکل زنده روی آنتن این شبکه می‌رود.

کیمیا گیلانی یکی از اجراکنندگان این مسابقه علاوه بر اجرا، بازیگری و نویسندگی را هم در کارنامه هنری خود دارد. او پیش از این، مجری و بازیگر برنامه کودک «رنگین کمان» شبکه پنج سیما نیز بوده است. به این بهانه با او درباره اجرایش در مسابقه نما به نما به گفتگو پرداختیم.

گیلانی درباره سابقه اجرای خود گفت: کار اجرای من به سال ۸۵ برمی گردد که اول با آیتم های کوتاه برنامه «نیمرخ» شبکه یک آغاز شد و بعد مجری برنامه‌های نوجوان شبکه پنج همچون نردبان، مثل تو و برنامه کودک رنگین کمان بودم. مدتی هم از اجرا فاصله گرفتم و به سمت بازی و بازیگری رفتم و در سه سریال «افسانه هزارپایان» شبکه نسیم، «زندگی شگفت انگیز است» شبکه دو و «خونه یکی» که آماده پخش از شبکه ۳ است بازی کردم.

وی همچنین در رابطه با روند پیوستن به برنامه نما به نما نیز توضیح داد: اکثر پیشنهادات اجرایی به من در زمینه کودک و نوجوان بود. به همین دلیل تقریبا اجرا را به مدت ۴ سال کنار گذاشته بودم و کار بازیگری انجام می‌دادم. ولی زمانی که اجرای مسابقه نما به نما پیشنهاد شد پذیرفتم، چراکه این اجرا متفاوت و برای بزرگسال بود. موضوع مسابقه هم فقط اطلاعات عمومی نبود و به فیلم، سریال و بازیگرشناسی اختصاص داشت که مورد علاقه خودم است. به نوعی در این می‌توانستم هیجان درونی خود را به برنامه بیاورم و کسی نیست بگوید که شیطنت نکن، هیجان نداشته باش و سنگین اجرا کن.

این مجری همچنین درباره چالش‌های اجرای زنده در تلویزیون اظهار داشت: به طور کل سختی کار اجرا به زنده بودن آن است. در برنامه‌ای که زنده نیست، سختی کار مجری ۹۰ درصد کاهش پیدا می‌کند. در برنامه زنده هر آن ممکن است، اتفاقی بیفتد، مشکل فنی به وجود آید یا شرکت کننده مسابقه جوابی دهد و حرفی بزند که در چارچوب برنامه نباشد. باید بتوان به خوبی مدیریت و برنامه را جمع کرد. به عنوان نمونه، در یک برنامه، باتری تاکی واکی من خراب شد و هیچ ارتباطی با اتاق فرمان نداشتم که کار را سخت کرد.

وی افزود: در برنامه زنده باید مدیریت زمان را نیز داشته باشیم. ممکن است بگویند زمان کوتاه شده و باید سریع برنامه را ببندی و یا زمان طولانی شده و وقت اضافه داریم. باید با بداهه‌گویی و اطلاعات خودمان برنامه را جمع کنیم و این را هم درنظر بگیریم که بیننده خسته نشود. در آنتن زنده باید طوری برنامه‌ریزی کنیم تا زودتر از موعد به استودیو برسیم و در کل، اجرا از ریسک زیادی برخوردار است، ولی با این حال شیرینی خاص خودش را نیز دارد.

کیمیا گیلانی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره اینکه تا چه اندازه دستش برای کمک و راهنمایی به شرکت‌کنندگان در برنامه نما به نما باز است، اظهار داشت: به شخصه از خدا می‌خواهم که همه شرکت‌کنندگان برنده شود و گاهی با تغییر دادن چهره‌ام کمک می‌کنم که افراد جواب بگویند. البته در سری جدید سعی می‌کنم کمتر کمک کنم چراکه سه شرکت کننده داریم و با کمک به یکی، حق دیگری ضایع می‌شود. در مرحله آخر مسابقه که به صندوق‌های جایزه می‌رسیم از محتویات درون صندوق‌ها خبر ندارم و اگر صندوقی هم پیشنهاد می‌دهم می‌خواهم برنامه پرهیجان‌تر و جذاب‌تر شود.

وی همچنین درباره بازخوردهایی که تاکنون از سری جدید برنامه نما به نما از مردم گرفته‌اند، بیان کرد: از آنجا که برنامه را قبلا مجریان دیگری اجرا می‌کردند، روزهای اول برخی از مخاطبان زاویه داشتند که طبیعی بود. مانند سریال نرگس که وقتی پوپک گلدره فوت کرد و ستاره اسکندری جایگزین شد، پذیرش او در ابتدا کمی سخت بود اما به مرور زمان درست شد. اما اکنون از بازخوردهای مثبتی که می‌شنوم، حالم خوب می‌شود. نظرات، پیشنهادات و انتقادات را می‌شنوم و سعی می‌کنم روز به روز بهتر بشوم.

مجری برنامه نما به نما در پایان به یکی از خاطره‌های برنامه اشاره کرد و گفت: همه اجراها جالب است، مخصوصا وقتی که سر صندوق‌های جایزه می‌رویم جذابیت چند برابر می‌شود. اما در این بین موردی بود که در آن شرمنده شرکت کننده شدم. در برنامه‌ای شرکت کننده صندوقی را انتخاب کرده بود و با اطمینان، اصرار به همان صندوق داشت و حاضر به عوض کردنش نبود، ولی من از آنجا که از جایزه پشت صندوق‌ها اطلاعی ندارم شروع کردم به پیشنهاد و معامله کردن و آن بیننده هم وسوسه شد و صندوقش را فروخت اما وقتی صندوق جدید باز شد، شرمنده شدم. صندوق انتخابی خودش جایزه دومیلیون تومانی بود که من هفتصد هزار تومان خریدم و بابت این موضوع کلی از شرکت‌کننده عذرخواهی کردم.

باتری تلویزیون کودک و نوجوان آی فیلم بداهه گویی کیمیا گیلانی مجری برنامه نما به نما برنامه نما به نما سختی کار مجری گری به زنده بودن آن است در نما به نما کسی نمی‌گوید باید سنگین اجرا کنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر