کد خبر: 822835 A

جایزه نوبل اقتصاد سال ۲۰۱۹ به سه نظریه‌پرداز فقر جهانی اهدا شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جایزه نوبل اقتصاد سال ۲۰۱۹ به سه نظریه‌پرداز فقر جهانی اهدا شد.

آکادمی سلطنتی علوم سوئد روز دوشنبه جایزه نوبل اقتصاد در سال ۲۰۱۹ را به دلیل مطالعات گسترده برای یافتن راه‌های کاهش فقر در سطح جهان به سه اقتصاددان اهدا کرد.

آبیهیجیت بنرجی و استر دوفلو از دانشگاه ام‌آی‌تی آمریکا به همراه میشل کرِمر از دانشگاه هاروارد به عنوان برندگان جایزه نوبل اقتصاد در سال ۲۰۱۹ معرفی شدند.

پیشتر، کتاب «اقتصاد فقیر» به قلم آبیهیجیت بنرجی هندی و استر دوفلوی فرانسوی که گزارشی آزمایشگاهی از نحوه مبارزه با فقر در کشورهای مختلف آسیایی و آفریقایی بود، توسط جعفر خیرخواهان و مهدی فیضی به فارسی ترجمه و توسط انتشارات دنیای اقتصاد منتشر شد.

آن‌ها سالیان سال در روستاها و شهرهای هند و آفریقا در زمینه فقر و راه‌های مبارزه با آن تحقیقات میدانی وسیعی انجام داده‌اند و با بررسی دقیق این تحقیقات و تحقیقات همکاران دیگرشان در سراسر جهان، به بسیاری از سوالات ما درباره زندگی فقرا پاسخ می‌دهند.

آن‌ها معتقدند برای مبارزه با فقر باید درک درستی از مسئله فقر به معنای واقعی داشت. این کار جز با درک کامل فقرا امکان‌پذیر نیست. به همین دلیل، با کمک گرفتن از روانشناسی اجتماعی و اقتصاد رفتاری، به بررسی نحوه تصمیم‌گیری‌های فقرا و نحوه اندیشیدن آن‌ها درباره مسائل مختلف اجتماعی می‌پردازند.

سپس با توجه به درک درستی که از رفتار اقتصادی فقرا و دلایل آن به دست می‌آورند، راهکارهایی ساده برای حل حداکثری مشکلات پیچیده فقرا ارائه می‌دهند.

جایزه نوبل مبارزه با فقر جایزه نوبل اقتصاد آبیهیجیت بنرجی استر دوفلو پل کرومر میشل کرومر اقتصاد فقیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر