کد خبر: 822749 A

معاون گردشگری خبر داد:

معاون گردشگری با اشاره به این‌که آمار گردشگران ورودی به کشور در نیمه اول سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۲۶درصد افزایش داشته است، گفت: با توجه به این آمار ورودی، تراز گردشگری کشور همچنان مثبت است.

به گزارش ایلنا، ولی تیموری (معاون گردشگری کشور) گفت: عبور از شوک اقتصادی سال گذشته و رونق نسبی اقتصادی در کشور موجب شد در شش ماه نخست امسال ۴میلیون و ۲۵۸هزار و ۹۴۴ نفر به خارج از کشور سفر کنند که این رقم، رشد ۱۵.۹۵درصدی گردشگران خروجی را نشان می‌دهد.

او یادآور شد: در مدت مشابه سال گذشته، این آمار ۳میلیون و ۶۷۳هزار و ۹۲ نفر بود.

معاون گردشگری کشور ادامه داد: با وجود این افزایش آمار گردشگران خروجی، تراز گردشگری کشور همچنان مثبت است، براساس آمار موجود، سفر گردشگران خارجی به کشورمان حدود ۲۶درصد افزایش داشته است.

او تصریح کرد: در شش ماه نخست امسال، ۴میلیون و ۹۹۸هزار و ۲۱۵ نفر به گردشگر خارجی ایران سفر کرده‌اند که این آمار در سال گذشته ۳میلیون و ۹۵۶هزار و۷۱ نفر بود و پیش‌بینی می‌شود با توجه به تجربیات سال‌های گذشته این روند روبه‌رشد ادامه داشته باشد.

تیموری گفت: بیشترین آمار ورودی گردشگران همه کشورها را گردشگران کشورهای همسایه تشکیل می‌دهند و ایران هم از این قاعده مستثنا نیست، براساس ظرفیت‌های موجود در حوزه گردشگری سلامت، گردشگری مذهبی و جاذبه‌های طبیعی و تاریخی، کشورهای هدف شناسایی شده‌اند و برنامه‌ریزی‌ها برای جذب توریست از این کشورها ادامه دارد.

معاون گردشگری کشور گردشگران ورودی ایران تراز گردشگری کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر